Güncel Haberler

Köksal Baba’nın hayali gerçek oldu

Sosyal fenomen olma yolunda 10 yıl önce Trabzon’un Ortahisar ilçesinde çömlekçilerin ‘Bidane benim’ Köksal çay salonunda başlayan baba Türkiye’de başlıyor ve dünyanın birçok yerinde takip ediliyor. Köksal Baba ile ilgili her şeye ilgi duyan ve bugünlerde popüler bir isim olmasına destek veren Süleyman Köse’nin girişimleriyle Bektaşoğlu için bir belgesel hazırlandı. Koray Söğüt’ün yönetmenliğini üstlendiği Köksal Bektaşoğlu’nun hayatını konu alan kısa belgesel film, kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada izlendi. İzleyicilere duygusal anlar yaşatan belgeselde Köksal Baba’nın sevgili arkadaşı Süleyman Köse, arkadaşı Richard, aşkı Ayşe ve hayalindeki kırmızı kamyon yer aldı.

köksal baba'nın hayali gerçek oldu

Annesinin ölümünden sonra babasının kırmızı minibüsü ile dağın zirvesine çıkan ve babasının vefatının ardından boşluğa düşen Köksal Baba bu belgesel ile hayaline geldi. Babasından hatıra olan kırmızı minibüsün sorunlar nedeniyle kardeşleri tarafından satılmasına üzülen Bektaşoğlu’nun hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvayan Süleyman Köse, Köksal Baba’ya sürpriz yaptı. Arkadaşı Süleyman Köse, en büyük hayali olan kırmızı minibüsü Köksal Baba’nın evinin önüne getirdi. Kırmızı minibüsü görünce eve giren Köksal Baba, annesiyle babasının ve yıllarca sakladığı oyuncak kırmızı minibüsün fotoğrafını çekerek, dikiz aynasına babasının ve annesinin fotoğrafını astı. Köksal Baba, kırmızı kamyondaki favori şarkısı Erkan Ocaklı’nın ‘Ayşem’ şarkısını açarak Süleyman Köse ile en büyük hayalini gerçekleştirdi.

köksal baba'nın hayali gerçek oldu

TAKİP SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Öfkelendiğinde yumruklarını kullanan Köksal Baba’nın doğal davranışı herkes tarafından takdir edilmektedir. 1 milyonu aşkın takipçisi ile birçok ünlü yıldızı geride bırakan sosyal medya fenomeni Bektaşoğlu’nun sevgili arkadaşı Süleyman Köse, belgesel filminde Köksal Baba’yı anlattı. Köksal Bektaşoğlu’nun ‘Köksal Baba’ lakabının nasıl ortaya çıktığından, kırmızı kamyon hayaline kadar pek çok detayı paylaşan Köse, yaklaşık 10 yıldır Köksal Baba ile birlikte olduklarını belirterek, “Dükkanımın önünden geçiyordu. Çömlekçi mahallesi. Önünü kestim. Nereye gidiyorsun dedim Cevap vermedi. Dükkanın içinden aldım. ‘Neden böylesin’ dedim. O zamanlar bugünkü günü sayesinde hiç konuşmadı. Konuşamadık. Çay ister misin dedim, bir daha hiçbir şey söylemedi. Ayaklarını gösterdi. Ayakkabı istiyorsun dedim. Başını salladı. Ayakkabı almaya gittiğimizde arkasında ışık olan ayakkabıları seçti. O mutlu oldu. Sonra dükkana gittiğimizde hafifçe konuşmaya başladı. Köksal ne yapıyorsun, ne yapıyorsun dedim. Konuşmadı. Köksal’a ne olduğunu söyledim. Masaya vurdu ve artık bana ‘baba’ diyeceğini söyledi. Çocuk gibi araba alırsın. Bazen bana bazı sözler söylüyor ve ben şaşırıyorum. En sevdiği şarkı Erkan Ocaklı’nın Ayşem şarkısıdır. “Bu şarkıyı günde 10 defa dinliyoruz.”

köksal baba'nın hayali gerçek oldu

“SEVGİSİ, AYŞE, FATMA VE KIRMIZI KAMYON DÜNYA”

En büyük hayalinin Köksal Baba’nın kırmızı kamyonu olduğunu belirten Süleyman Köse, “Annesinin vefatının ardından babasına kırmızı kamyon geldi. Babası sürücü koltuğundaydı ve köyün her yerini gezdiler. Köksal’ın babasında bir anısı vardır. Babasının vefatından sonra bu araba hiç kimse kullanmadığı için kardeşleri tarafından satıldı. Hep böyle derdi. Tanrı dilerse, bir şekilde bu arabayı alacağız. Karpuzu arkasına yükleyeceğiz. Ben arabayı kullanacağım, Köksal baba ‘karpuz var, karpuz var’ diye bağıracak. Karpuz satacağız. Aşkı Ayşe, Fatma ve dünyası o kırmızı minibüs. Hastalığı hakkında doktorlara gittik. Kimse hastalığı hakkında net ve net bir şey söyleyemezdi. Bu tür insanların 35-40 yaşları arasında yaşadığını söyledi. Birdenbire dokundum. Bu benim en büyük hayalim ve umarım Allah izin verir, ölmeden önce Köksal’ın babasının evinin önüne kırmızı kamyonu çekerim. O mutluluğu onda yaşayacağım. Allah yaşamadan ölmeme izin vermesin. Köksal benim kardeşim, babam, kardeşim, kısacası her şeyim. “Köksal baba ölünceye kadar elimden geleni yapmaya çalışacağım.”

“AYŞE PASTANEDE ÇALIŞIYOR; 11. GÜN YÜZÜMÜZDEN KALDI “

Köksal Baba’nın yumruklarının hedefi olan ‘Richard’ lakaplı Necati Kekeş, Köksal Baba’nın aşkı ‘Ayşe’nin hikayesini anlattı. Kekeş, “Mahallede bir pastane vardı. Ayşe adında bir kız orada çalışıyordu. Köksal börek yemeye gittiğimde oradaydı. Kız Köksal ile sohbet ediyordu. Köksal, ‘Bu kız ne kadar güzel olacak’ dedi. Köksal orada kızmıştı. Kız orada 10 gün çalıştı ve bizim yüzümüzden 11. gün işten ayrıldı. Köksal daha sonra geldi ve bana saldırdı. Köksal beni seviyor ama yan yana geldiğimizde bana saldırıyor ”.

Belgeselde yer alan bir diğer isim ise Çömlekçi mahallesindeki esnaflardan Ahmet Kıvanç. Mağazada en çok izlenen videolar ile ev sahibi Ahmet Kıvanç, “Bir anda Türkiye’nin gündemini anladığına gülerek oturduk. Video çekmeye devam ettik.” Kameradan anlamadık, doğal davrandık. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu