Güncel Haberler

Kızılay’dan Azerbaycan ve Bosna Hersek’e 9 TIR insani yardım

kızılay'dan azerbaycan ve bosna hersek'e 9 tir insani yardım

“9 KAMYON İNSANİ YARDIM MATERYALİMİZ YOLA ÇIKIYOR”

Azerbaycan’a kişisel koruyucu donanım, kışlık giysi, hijyen malzemeleri, ilaç, tekerlekli sandalye, oyuncak ve tıbbi malzeme yüklü 7 TIR, battaniye, hijyen malzemeleri ve kışlık kıyafet yüklü 2 kamyon ihtiyaç sahiplerine, göçmenlere ve mültecilere dağıtılmak üzere yola çıktı. Bosna Hersek’te. çıktı. Tuzla’da bulunan Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden ihtiyaç sahiplerine toplam 9 TIR insani yardım taşındı. Azerbaycan ve Bosna Hersek’e gidecek insani yardım kamyonlarının önünde konuşan Dr. Kerem Kınık, “Bugün İstanbul’dan 2 farklı coğrafyamıza 2 iyilik konvoyunu gönderiyoruz. 9 TIR insani yardım, biri doğuya, Kafkasya’ya, Azerbaycan’a, diğeri Balkanlar’a, Bosna Hersek’e ve Saraybosna’ya gidiyor. Bu malzemelerden Azerbaycan’a gıda, ev eşyaları, barınak malzemeleri, kişisel koruyucu donanımlar, kışlık giysiler, hijyen malzemeleri, ilaç, tekerlekli sandalye ve oyuncaklar yüklü 7 tır gönderiliyor. “Battaniye, hijyen malzemeleri ve kışlık giysiler yüklü iki kamyon, bir süre sonra Bosna Hersek’teki muhtaçlara, zorlu kış koşullarından etkilenen göçmen ve mültecilere gönderilmek üzere Bosna’ya hareket edecek.”

“DİĞER KONVOATLARIMIZ İÇİN BAĞIŞÇILARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”

Azerbaycan’a toplam 26 TIR yardım gönderildiğini belirten Kınık, “Şu ana kadar Azerbaycan’a 26 TIR insani yardım gönderildi ve değerli bağışçılarımızın katkılarıyla yaklaşık 7,5 milyon TL insani yardım sağlandı. Karabağ’da Azerbaycan’a ulaştı. Bu yardım malzemeleri ile bu anlamda ihtiyaç sahibi 125 bin kişiye destek oluyoruz. Önceki yardımlarımızda evlerini terk edenlere ağırlıklı olarak çadır, battaniye, mutfak takımı, yatak gibi destek malzemeleri gönderdik. Ateşkesin ardından evleri yıkıldığı için bu kardeşlere ikinci bir konvoy olarak kısa sürede kışlık giysiler gönderdik. Üçüncü sevkiyatta benzer kıyafet ve eşyalar, insani yardım malzemeleri bu anlamda gönderiliyor. Umarım 9 kamyonluk konvoyumuz Azerbaycan ve Bosna Hersek’e emniyetli ve emniyetli bir şekilde ulaşır. Onları dualarla gönderiyoruz. “Arkalarından gelecek konvoylar için değerli bağışçılarımızdan destek bekliyoruz.”

“KIZILAY’A LÜTFEN HABER VERMEK İSTİYORUM”

Azerbaycan – Türkiye İşadamları Derneği Başkanı Cemal Ateş, “Bugün çok önemli. Bugüne kadar Kızılay ve İşadamları Birlikleri çeşitli vesilelerle birbirlerine yardım etmişlerdi. Ancak bugün çok önemli çünkü bugün Azerbaycan’a 9 kamyon kalktı. İşadamları derneğimizin ve Kızılay’ın bu harika buluşması için Kızılay’a şükranlarımı sunuyorum. Çok teşekkür ederim. Bunun daha da yayılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu