Güncel Haberler

Kısıtlamanın ardından Mardin’de hareketlilik

İçişleri Bakanlığı’nın getirdiği 80 saatlik sokağa çıkma yasağının ardından sokakların ve caddelerin boş kaldığı Mardin’de, kısıtlamadan sonra hareketlilik gözlendi. 80 saat sonra dışarı çıkan vatandaşlar alışveriş alanlarını doldururken, ATM’nin önünde kuyruk oluştu. Sosyal mesafeye dikkat etmediği görülürken güneşi fırsat olarak değerlendirenler parklara akın etti. Geçen hafta kısıtlamadan önce şehirde maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden 59 kişiye toplam 54.100 TL ceza verildi.

‘BELİRTİLER BİR KAZA UZATILMALIDIR’

Emekli işçi Osman Yıldız, 3 gün süreyle uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının faydalı olacağına inandığını belirterek, “Kısıtlama biraz daha uzatılmalı. Bunun Mardin’de takip edildiğine şahit olduk. “14 günlük veya 20 günlük bir kısıtlama uygulanırsa vatandaşın razı olacağını ve faydalı olacağını düşünüyorum.”

Mardin esnafı Şeyhmus Kabil, 14 günlük kısıtlamanın salgını durdurmak için yeterli olacağını belirterek, “Tabii ki bu kısıtlama insanların yaşam kalitelerini düşürmeden sürdürülmelidir. 2 günlük veya 3 günlük kısıtlama salgını tek bir yerde durdurabilir, ancak çok fazla değil. “Salgını durdurmak için 14 gün veya 20 gün uygulanırsa daha iyi olur.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu