Güncel Haberler

Kısıtlama öncesi yoğunluk! ‘Dokuz hastalığım var ama mecburum’

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge uyarınca hafta sonu ülke genelinde uygulanacak sokağa çıkma yasakları öncesinde vatandaşlar Bursa’da mahalle pazarlarına akın etti. Bazıları normal günlerde hafta sonları kurulsa da kısıtlama nedeniyle bugün kurulan pazarlarda sebze ve meyve tezgahlarının önünde yoğunluk yaşandı.

‘DOKUZ HASTALIĞIM VAR’

Alışveriş için markete gelen Recep Yeşilova, “Dokuz hastalığım var ama markete gelmem gerekiyor. Başka seçeneğim yok. Evde bayanla yalnızız, birimizin dışarı çıkması gerekiyor. Karım evde hasta babamla ilgileniyor. Yüksek tansiyon, prostat, kalp, şeker hastalığı, guatr, safra kesesi taşı gibi hastalıklarım var. Benim de psikolojik rahatsızlıklarım var. Hiç yok, hatta engelli bir kartım var. Pazarlarda insanlar itaat eder ve kurallara uymaya çalışır. Maskemizi taktık ama boğaz durmuyor ”dedi.

ön kısıtlama yoğunluğu!  'dokuz hastalığım var ama mecburum'

‘DOKUZ AYDAN SONRA İLK KEZ PAZARA GELİYORUM’

9 aydır ilk kez pazara geldiğini belirten Yakup Ermiş, “Hafta sonu kısıtlamaları olmadan sebze ve meyve almaya çıktım. İhtiyaçlarımı alacağım. Evde aile olarak yaşıyoruz, kalabalık yok. Vatandaşlarımız piyasalarda çok duyarsız. Bazen dışarı çıkıyordum ama dokuz ay sonra ilk defa pazara geliyordum. Kendi tedbirlerimi aldım. Sıkı bir önlem aldım. Bu bir hastalık, Tanrı bizi test ediyor. Vatandaşlar evlerini ve iş yerlerini kumarhanelere dönüştürüyor. Yazık günah, neden insanların hayatlarıyla oynuyorsun? Bakın, ülkemiz dünyadan daha iyi yaşıyor. İnanıyorum ki Sağlık Bakanımızın önlemlerini uygularsak hayatta kalacağız. Bu ülke için üzücü ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu