Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu: Bu bütçe tamamen tefecilere hizmet eden bir bütçedir

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, 2021 bütçesinin 83 milyon vatandaşa fazla vermediğini savundu.

Kılıçdaroğlu, 2021 bütçesiyle işçilere, emeklilere, esnaflara, bakkallara, sanayicilere, sokak esnaflarına ve memurlara hiçbir şey verilmediğini savundu ve “Bu bütçe tefecilere hizmet eden bir bütçe. Kaynağın önemli bir kısmı faizle ödenir. Dolayısıyla bu bütçeye “evet” demek felsefemize aykırıdır. “değerlendirmeyi buldu.

Bütçeye destek olmanın vatandaşın mutfağındaki yangını görmemek anlamına geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Vatandaşın mutfağında yangını görüp ona göre konuşuyoruz. Tüm arkadaşlarım bütçe görüşmelerinde olağanüstü bir performans gösterdi. Yürekten teşekkür ederim. ” O konuştu.

Trabzonspor’un eski başkanlarından Özkan Sümer’in hayatını kaybettiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Trabzonspor denilince akla Özkan Sümer geliyor. Onu kaybettik. Trabzonspor camiasına başsağlığı diliyorum. Trabzonspor’un fahri üyesi olmaktan da mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. ” dedim.

Kılıçdaroğlu, Anadolu’da sporun yükselişinin baş aktörünün Özkan Sümer olduğunu belirterek, kendisini rahmetle anmanın onların boyunları olduğuna işaret etti.

GAZİANTEP HASTANESİNDE YANGIN

Türkiye’de insan hayatının bu kadar ucuz olduğunu ve kaza sonucu gerekli tedbirlerin alındığını öne süren Kılıçdaroğlu, insanların hayatını kaybettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te bir hastanede çıkan yangında şu ana kadar 11 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek vefat edenlere Allah’tan rahmet diledi. Kılıçdaroğlu, bu ve benzeri kazaların bir daha olmamasını dilediklerini ifade etti.

Kovid-19’a karşı alınan tedbirlere ilişkin yorum yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“O kadar çaresizler ve stratejisizler ki Kovid-19 olayını yönetemiyorlar, hala yönetemiyorlar. Esnaf, sanayici, kurye, bakkal ve kahvehaneye fayda sağlayabileceğimizi söylediler ve programı en başında duyurdular. ‘Otelde kalırsanız ve uçakla seyahat ederseniz KDV’yi yüzde 18’den yüzde 1’e düşürdük’. Hayattan çok kopuk bir anlayış. Vatandaşa yardım etmek yerine IBAN numarası verdiler ve ‘lütfen bize yardım edin’ dediler. Bir hükümet, vatandaşına yardım etmesi için vatandaşından yardım istiyor, bana salgın sırasında dünyadan bir örnek göstereyim. Vatandaşınıza yardım edeceksiniz. Bu para nereye gitti? Kovid-19 dediğimiz zaman bir esnafın cezası artık tarihi bir cümle haline geldi. ‘Bu devlete 40 yıldır vergi ödüyorum, 40 gündür bana bakamadı’ dedi. 5 dağıtmayı başaramayan bir siyasi iktidarın maskesini dağıtamazsa Türkiye’yi yönetmek imkansızdır. Zaten Türkiye yönetemiyor. “

Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam itibariyle salgın nedeniyle 18 bin 351 kişinin hayatını kaybettiğine işaret ederek, bu kişilerin 216’sının sağlık çalışanı olduğunu vurguladı.

“Bu çok acı verici bir resim.” Kılıçdaroğlu, bir kişiyi kurtarmaya çalışan sağlık personelinin hayatını feda ettiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına rahmet dileyerek emeği geçen tüm sağlık personeline teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu