Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu AB büyükelçileriyle görüştü: Yaptırım 83 milyonu cezalandırmak demek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AB Türkiye Delegasyonu Ankara yetkilileri ve AB ülkelerinin büyükelçileri ile her yıl geleneksel programla tanıştığı geleneksel programla, Covidien-19 salgını nedeniyle bu yıl video konferans yoluyla yaptı. Haberlere göre, basın başta olmak üzere hükümetin reform çabalarında kapalı kapılar ardında yapılan toplantıda Türkiye ile AB ilişkileri, Doğu Akdeniz için Mart ayında ele alınacak ve Türkiye için planlanan yaptırımlar görüşüldü. Büyükelçiler, yargı ve CHP’nin ekonomik reform ile neler olup bittiğini, yeni kurulan partinin Türkiye’deki siyasetini nasıl etkileyeceğini, Türkiye ekonomisinin durumu sonrası salgınlar, erken seçim olasılığı varsa ve İstanbul’u bekliyor. Sözleşme ile ilgili gelişmeleri sordu.

HAKLARIMIZDAN TAVSİYE EDEMEZİZ

Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz’de, Türkiye’nin hukuki hak iddialarının kapsamını dikkate alması gerektiğini ifade ederek, “Türkiye’nin haklarının taviz verilmeden savunulması gerektiğine inanıyoruz. Önerimiz diyalog ve diplomasi. Keşif çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Yunanistan ile görüşmelerde bu konu çözülmeli ”dedi. Türkiye’ye yönelik yaptırımların doğru uygulanmasının, günah cezasının 83 milyon kişinin cezalandırılması anlamına gelmediğini belirten Kılıçdaroğlu.

REFORMLARI DESTEKLİYORUZ

Hükümetin dile getirdiği yargı ve ekonomik reformla ilgili sorular da soran Kılıçdaroğlu, “Unutmayın ki anlaşma yapılırsa bu reforma da destek oluruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu