Güncel Haberler

Kick-boks antrenörünün 4 kız sporcuya cinsel istismar davasında karar

Ankara’da yaşanan olay, geçtiğimiz yıl Nisan ayında Yavuz Özdemir’in sahibi olduğu spor salonuna giden sporcu kızlardan birinin arkadaşına yaşadığı cinsel istismarı anlatması sonrasında ortaya çıktı.

Benzer bir durumun tek başına yaşandığını söyleyen diğer kız ve arkadaşı, olayı ailelerine anlattı. Aileler şikayet etmek için karakola gitti. Yavuz Ö.’nin gözaltına alınması ve olayın duyulması üzerine her iki bayan sporcu da çocukken Yavuz Özdemir tarafından cinsel istismara uğradıklarını iddia ederek şikayette bulundu.

3’ü 18 yaş altı 4 kız çocuğunun şikayeti üzerine tutuklanan Yavuz Özdemir, 101 yıldan 239 yıla kadar hapis istemiyle birden fazla mağdura ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan dava açıldı.

Suçlamaları kabul etmedi

Sanık Yavuz Özdemir bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemine bağlanırken, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mağdur ve yakınları ile parti avukatları hazır bulundu.

Savunmasını yapan Özdemir, kimseye cinsel tacizde bulunmadığını ve kendisine komplo kurulduğunu iddia etti. Yaşı ve sağlık durumu nedeniyle iddia edilen suçları işlemesinin mümkün olmadığını belirten Özdemir, “Bu benim için hazırlanmış büyük bir komplo. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum ”.

Davalının avukatı ayrıca, şikayetçilerin müvekkiline diğer erkeklerle bozulmuş ilişkilerine müdahale ettiği için iftira attığını iddia ederek beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Mağdur avukatları Gizem Özdem, Kübra Ekmen ve Evin Konuk, sanığın eylemlerinin tespit edildiğini belirterek, herhangi bir indirim yapılmadan en yüksek limitte cezalandırılmasını talep etti.

71 YIL 18 AY CEZAEVİ

Savunma sonrası kararını açıklayan mahkeme, sanık Yavuz Özdemir’i ‘nitelikli cinsel istismar’, ‘cinsel istismar’, ‘cinsel taciz’ ve ‘özgürlükten yoksun bırakma’ suçlarından toplam 71 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme kararıyla sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu