Güncel Haberler

Kedi ve köpek fotoğraflarıyla akılalmaz dolandırıcılık!

Terkedilmiş kedi ve köpeklere yeni bir yuva bulmak için hayvanseverlerin oluşturduğu sosyal medya hesaplarına benzer bir hesap açan Serkan B., kedi köpek fotoğraflarını paylaşarak kendileri için bir kampanya başlattı. Duyuru görenler internet üzerinden Serkan B. ile iletişime geçerek söz konusu hayvanları evlat edinmek istediklerini söyledi. Serkan B., bu yöntem Türkiye genelinde yüzlerce kişiyle bağlantılı.

kedi ve köpek resimleri ile inanılmaz bir aldatmaca!

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILDIĞINDA BİLDİRİM

Ankara’da yaşayan Aşkın Ç., Sosyal medya hesabından Serkan B.’nin fotoğrafını paylaştığı yavruyu evlat edinmek istedi. Serkan B., Aşkın Ç’den 150 TL, Bursa’da Arzu G.’den tekrar yavru evlat edinmek isteyen ve Burak Ö’den evlat edinmek istediği kedi yavrusu 500 TL. Masrafları için 300 TL talep etti. Bu kişiler, Serkan B.’nin istediği parayı verdiği hesaplara yatırdı.

Bu kişiler, sahiplenmek istedikleri hayvanlar kendilerine ulaşamayınca Serkan B. ile iletişime geçmek istediler. Ancak sosyal medya hesabının kapatıldığını gören Aşkın Ç., Arzu G. ve Burak Ö. Dolandırıldıklarını anladı ve polise başvurdu. Bunun üzerine polis ekipleri Serkan B.’yi Seyhan ilçesi Toros Mahallesi’ndeki evinde yakalayarak gözaltına aldı.

kedi ve köpek resimleri ile inanılmaz bir aldatmaca!

5 AYDA 69 BİN LİRA DOLU

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada, Serkan B.’nin son 5 ayda aynı yöntemle yüzlerce kişiyi 69 bin liraya dolandırdığı ortaya çıktı. Serkan B.’nin dolandırdığı kişilerin paraları için kız kardeşi Cennet B. ve nişanlısı Azize P.’nin banka hesaplarını ve kendi hesabını kullandığı belirlendi. Daha sonra parayı ‘elektronik paraya’ çeviren Serkan B.’nin, hesaplar arası para trafiği ile parayı takip etmeyi zorlaştırmaya çalıştığı iddia edildi.

TATİLDE PARAYI SEÇMEYE DEVAM EDİYOR

Polisin teknik takibi sırasında Serkan B., dolandırıcılıktan elde ettiği parayla nişanlısı Azize P. ile yaz tatili için Antalya, Muğla ve İzmir’e gitti ancak çiftin parası bitince Serkan B. insanları aldatmak ve paralarını almak. Devam ettiği tespit edildi. Serkan B. ve Azize P.’nin ATM’den para çektiği anların görüntüleri de bulundu.

Karakolda sorgusunda kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Serkan B., “Arkadaşım para transferi için benden hesap bilgilerimi istedi” dedi. Ben de ona yardım etmek istedim. “Bir hayvan evlat edinme konusunda kimseyle pazarlık etmedim.”

Daha önce işlediği çeşitli suçlardan sabıka kaydı olduğu öğrenilen Serkan B., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu