Güncel Haberler

Kayseri’deki terör saldırısında şehit olan 15 asker anıldı

Kayseri’de 4 yıl önce 17 Aralık’ta 1. Komando Tugayı askerleri belediye otobüsüne bindi ve Talas Bulvarı’ndaki durağa bombalı terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda 15 asker şehit oldu, 54 asker yaralandı. Şehit askerler saldırının 4. yıl dönümünde otobüs durağı önünde anıldı. Anma törenine, Kayseri Valisi Şehmus Sabah, Büyükşehir Belediye Başkanı Mamdouh Büyükkılıç’ın, Türkiye Malulü Gaziler Dul ve Yetimler Şehitleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, ilçe belediye başkanları, yakınlarını, gazilerini öldürdü ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

Törende konuşan Vali Şehmus Günaydın, “Terör saldırısında şehitlik seviyesine ulaşan tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Unutmayacağız ve 17 Aralık’ı da unutmayacağız. Ülkemizde hesabı olanlara fırsat vermeyeceğiz. “Atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla onlara eskisi gibi aynı kararlılıkla karşılık vereceğiz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Askerimizin ve polisimizin bu coğrafyada hesapları bitmeyen hainlere gerekli dersi verdiğini görüyoruz. “Birliğimizi zayıflatmadan bu birliği koruyacağız” dedi.

‘İLK KOMUTTURKLARA GAZLILIK BAŞLIĞI VERMEK İSTİYORUZ’

Türkiye Malulü, Şehit Gazileri Dullar ve Yetimler Derneği’ni kurtarıyor Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, 4 yıl önce acı üzüntü olaylarını yaşadı, “Bugün kederimiz ilk günkü kadar taze. Acımız çok büyük. Unutmamak için buradayız. 30 yıldır terör örgütüyle mücadele ediyoruz.Her mücadelemizde çok şehit verdik, bu vatan için feda olsun, devletimizin ve milletimizin bütünlüğü için mücadele ettik, devam ediyoruz. Şimdi tüm terör örgütü için dağları daralttık. “1. Komando Tugayına gazi unvanının verilmesini istiyoruz” dedi.

Olayda gazi olan Mustafa Uçar, yoldaşlarına Allah’tan rahmet dileyerek kendisini rahat bırakmayan Kayserililere teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu