Güncel Haberler

Kayseri’de apartmana misafir girişi yasaklandı

kayseri'de misafir girişi yasaklandı

Kocasinan ilçesine bağlı Beyazşehir Mahallesi’nde bulunan 13 katlı Fatih Apartmanı sakinleri koronavirüs önlemleri kapsamında misafir kabul etmiyor. Daire girişinde yönetim, “Pandemi nedeniyle çıkarılan yeni yasaya göre bina sakinlerinin misafir alması yasak. Aksi takdirde cezai işlem uygulanacak ”yazısı asıldı. Apartman görevlisi İbrahim Yılmaz, binaya giren insanları kontrol ediyor ve yabancıların girişini engelliyor.

Apartman yöneticisi Aynur İzgi, koronavirüs nedeniyle misafir kabul etmek istemediklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımızdan böyle bir talimat almadan önce memuruma yazmıştım. Görevli bilgilendirici bir yazı yazdı ve onu binamıza astık. Bina sakinlerimiz de memnun kaldı. Kovid-19’u yenmek için bu uygulamaya devam ediyoruz. Bu uygulamadan 15-20 gün önce binamızdaki vaka sayısında ciddi bir artış oldu. Şimdi bir kişi vardı ve karantinası sona erdi. Şu anda binamızda koronavirüslü hasta bulunmamaktadır. “Bu uygulama ile binamıza giriş çıkış olmamasından mutluluk duyuyoruz.”

Apartman görevlisi İbrahim Yılmaz, binada oturmayanların daireye alınmadığını belirterek, “Bu uygulamadan sonra apartmanda nöbet tutuyorum. Güvenlik kameralarını inceliyorum. Başkanımla bu uygulamayı düşündük. Yazımızı yayınladık ve bina sakinlerinden olumlu sonuçlar aldık. Bu dönemde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmalıdır ”.

kayseri'de misafir girişi yasaklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu