Güncel Haberler

‘Katar sermayesinden korkmanıza gerek yok’

Meclis Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2021 bütçesi görüşmelerinde yine görüşmeler oldu. Alay hareketleri arasında eleştirilere cevap veren Oktay, kısaca şunları söyledi:

MATEMENİZ SIFIR

“Katar Yatırım Ofisi’nin Borsa İstanbul’un ortağı olması ülkemiz için bir kazançtır. Bu işbirliği kazanım olarak milletimize dönecektir. Bundan korkmanıza gerek yok. Burada başka şeyler aramanıza gerek yok. Mümkünse, teşvik edin, artırın. Sayın Kılıçdaroğlu, milletimizi bu kürsüden yanlış bilgilendiren kitabı iyice karıştırmış olacaktır. (‘Bana bütçeyi anlat’ itirazları) Neden senin için işe yaramadı, yine de bütçeyi söylüyorum … İstemesen de söyleyelim milletimiz matematiğini bilecek sıfır, nasıl çalışacağını bilmiyorsun. Size tek tek söylüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, “15-20 ay sonra dönecek” dedi. Bugünün şartlarında ancak 20 yılda kazanılabilen paradır. 15 ay nerede, 20 yıl nerede? Sabah Katar, Katar, Katar’dan beri konuşuyorsunuz. Katar’ı anlatıyoruz, sinirleniyorsunuz. Sevgili Kılıçdaroğlu, şimdi ayları yıllarla karıştırıyor.

HASAR VERMEYECEK

Bize empoze etmeye çalıştıkları yaptırımlar, geliştirmekte olduğumuz sistemi biraz daha hızlı geliştirmemizi sağlayacaktır. Başka bir zararı olmayacak. Gökyüzünde ülkemize kalkan olacak füzelerimizle gücümüze güç katıyoruz. Zulmedenler vardır, her gün onların üzerine iniyoruz. Burada yerli ve milli ekipmanlarımızla üstlerine çıkıyoruz. Rahatsız olanlar buna da yaptırımlar uyguluyor. Ya da Türkiye Cumhuriyeti milletin işini bilmiyor. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu