Güncel Haberler

Kar yağışıyla beyaza bürünen Uludağ, havadan görüntülendi

beyazla kaplı kar yağışıyla kaplı uludağ havadan izlendi

Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ, sezon öncesi beyaza büründü. Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı Uludağ’da kartpostal görüntüleri oluşturuldu. Yabancı turistlerin de geldiği Uludağ’da günübirlikçiler, kısıtlamalardan önce stresi azaltmak için aileleriyle birlikte kartopu da oynadı. Yolun tıkanmaması için karayollarına ait kar küreme makineleri çalışmaya başladı.

“İZMİR’E DÖNECEĞİMİZ GÜN”

Aile ziyareti için İzmir’den Bursa’ya gelen Osman Deniz, “Kısıtlama öncesi dinlenmek için Uludağ’a geldik. İzmir’e gideceğiz. Son gün ailemle vakit geçirelim dedik. “5 gün tatil yapıp dönecektik ama ayrıldığımız gün kar yağınca Uludağ’a gitmemiz gerektiğini söyledik.

Kısıtlamalar öncesi stresi azaltmak için Uludağ’a gittiklerini belirten Gülten Deniz, “Uludağ’a çocuklarla gelmek istedik. Kısıtlamalardan önce rahatlayalım dedik. İyi vakit geçirdik. ” O konuştu.

“SEZON ÖNCESİ KAR BİZİ MUTLU ETTİ”

Uludağ Kayak Merkezi Sosyal Medya Danışmanı Oğuz Sönmez, kar yağışının gece başladığını belirterek, “Sabah saatlerine kadar devam etti. Hepimiz için çok iyi oldu. Sezon açılışına yakın olmasından çok mutluyuz. Hem otelciler hem de kayak severler, Yeni Yıldaki kısıtlama beklentisinden biraz memnun değiller. Ancak bakanlıklarla görüşmeler devam ediyor. Mümkün olan en kısa sürede netleşecek. “Şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu