Güncel Haberler

Kanserle savaşan profesör Hakan Tuna’dan acı haber

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Tuna’ya yaklaşık 2 yıl önce pankreas kanseri teşhisi kondu. Prof.Dr.Tuna, özel Muayene ettiği hastalardan alınan tetkik bedelini üniversite bünyesinde ‘Bir Öğrenci Sen de Oku’ kampanyasına bağışladı. Yaklaşık 3 ayda 50 öğrencinin eğitimine katkı sağlayan Prof. Dr. Tuna’ya üniversite teşekkür belgesi verdi.

Prof. Dr. Tuna yaklaşık 2 yıldır kanserle mücadelesini kaybettikten sonra hayatını kaybetti. Duyarlılığı ile üniversitede büyük sevgi ve saygı gören Tuna’nın ölümü hem ailesinde hem de akademik çevrede büyük üzüntülere neden oldu. İki çocuklu evli Prof. Dr. Tuna’nın cenazesi bugün kentte Yeni Şehir Mezarlığı’na gömüldü.

REKTÖR TABAKOĞLU’DAN PAYLAŞIM

Hakan Tuna’nın ölümünden sonra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, sosyal medya hesabından da bir paylaşım paylaştı. Tabakoğlu paylaşımında, “Güzel kardeşim, sevgili dostum. Yolculuğunuz hayırlı olsun. Allah size rahmet etsin, aileni cennette tutsun. Allah Resulü komşu olsun. dualar. Umarım yaptığınız iyilik şefaatinizdir. “

kanserle mücadele eden profesör hakan tuna'dan acı haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu