Güncel Haberler

Kadın vekillerin taciz tartışması

CHP İstanbul taşra teşkilatında yaşanan “tecavüz” ve “şiddet” iddiaları ile “taciz” olayından kaynaklanan tartışmalarda sesler yükselirken, salondaki gerginlik arttı. AK Parti, CHP ve HDP’li kadın milletvekilleri arasındaki sohbetler tutanağa şu şekilde yansıdı:

kadın temsilciler tarafından taciz tartışması

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık: Kimden gelirse gelsin taciz, tecavüz ve şiddete karşı duruyoruz. CHP ve HDP gibi dut bülbülüne dönmüyoruz, başımızı kuma gömmüyoruz. Burada olmazdın, istismara uğrayan, tecavüze uğrayan kadınları iddia ederken sesin olur. Tüm CHP kadınlarına söylüyorum.

kadın temsilciler tarafından taciz tartışması

CHP İstanbul Milletvekili SalSera Kadıgil Sütlü: CHP içinde taciz ve tecavüz vakası oldu mu? Oldu. Tabii ki olacak, cinsiyet eşitliği olmayan bir ülkede yaşıyoruz ve 18 yıldır sizin gücünüzde yaşıyoruz ve bizi sessiz kalmakla suçluyorsunuz. Hemen tweet attım, yeterli olmadı, kadın milletvekilleri ile bir araya geldik ve sıfır tolerans diyerek açıklama yaptık. 3 gün içinde, kulağımızdan tüneği yakaladık ve sapığı kapının önüne koyduk ve şimdi zaten tutuklandı.

kadın temsilciler tarafından taciz tartışması

HDP Grup Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş: (Tecavüzle suçlanan eski HDP üyesi Tuma Çelik’in dokunulmazlığının kaldırılması) Komisyonda en radikal olanı savunduk, “kadının açıklaması şarttır” dedik. yargılama ve cezasızlık kaldırıldı. Öldür diyelim mi? Dokunulmazlık kaldırılsın dedik.

kadın temsilciler tarafından taciz tartışması

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin: Kendi milletvekillerimiz ile dokunulmazlığın kaldırılmasıyla ilgili böyle bir konu varsa elimi kaldırırım, oy veririm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu