Güncel Haberler

‘Kabak tatlısını tahinli yedi’ — ‘Vallahi kuru-pilav yedim’

Meclisteki bütçe görüşmelerinde AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un tahinli kabak tatlısı yediğini söyledi. Öztunç ise “Yemişsem Allah kahretsin” dedi.

Öztunç, önceki günkü bütçe görüşmelerinde salondaki gerginliği artıran şu sözleri ateşledi: “Beyaz çay, ejderha meyvesi, efuli, aloe vera eşliğinde starex meyvesi- orman meyvesi spesiyalitesi, nane bahçesi limonata, Çerkez tavuğu yamalar. – her neyse – zencefilli somonlu suşi, tartolette humus. İnsanlar aç, onları yiyorsun. “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Ayıp, ayıp. Mahremiyetinde misin “Tepki verirken, gerginliği artıran tartışma tutanaklara şu şekilde yansıdı:

AYRICA AKŞAM HAMSİ YEMEK

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Çora: Sanki burada şatafatlı bir şekilde yaşayanlar, yoksulluk literatüründe sürekli varmış gibi. Akşam yemeğimde hamsi yedim ama Kahramanmaraş vekilimiz kabak tatlısını tahinli yedi ve bundan taviz vermedi.

Öztunç: Sayın Başkan, hatip bana akşam yemeğinde ne yediğimi anlattı.

TBMM Başkan Yardımcısı Süreyya Sadi Bilgiç: Balkabağı tatlısı yedin mi? Yapmadıysan sorun değil.

Tahinle yemek kötü mü?

Öztunç: Şatafatlı yemek yerken …

Başkan Yardımcısı Bilgiç: Arkadaşlar, alay etmek değil, tahinli balkabağı tatlısı yemek kötü bir şey mi; inanılmaz bir şey. Ve Bay Cora, gerçekten, kimin ne yediği bizi ilgilendirmiyor.

Öztunç: Balkabağı tatlısı yersem Tanrı bana sorun versin. Tatlı yemedim, tatlı yemem. Bay Cora’yı bu akşam yemekte ne yediğimi biliyor musun?

Bilgiç: Bana söyleme Öztunç Bey

Öztunç: Fırında fasulye ve pilav yedim. Ben bir köy çocuğuyum Ayrıca hamsi de yedin.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç: Başkanım kuru fasulye yedi, belli ki gazı var. (CHP saflarından ‘ayıp’ sesleri)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu