Güncel Haberler

İzmit Belediyesi köpeklerin öldürülmesi ile ilgili o birimdeki tüm çalışanlarını açığa aldı

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Yahyakaptan Mahallesi’nde 3 köpeğin iğneyle öldürülmesiyle ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Konuyla ilgili Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, olayın İzmit Belediyesi yetkililerinin başıboş köpekleri hayvan barınaklarına taşımak için yürüttükleri rutin faaliyetler sırasında meydana geldiği ve köpeklerin öldükten sonra telef olduğu tespit edildi. ilaç enjeksiyonları ile vuruldu.

Olayla ilgili kasıt ve haksızlık yapan İzmit Belediyesi yetkilisi veya yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. İzmit Belediyesi de Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasının ardından yazılı açıklama yaptı.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ OPERATÖRLERİ AÇILDI

Konuyla ilgili başlatılan idari soruşturma kapsamında İzmit Belediyesi, İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ndeki tüm çalışanların uzaklaştırıldığını açıklayarak, “Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki köpek ölümleri soruşturması tamamlanıncaya kadar Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün tüm çalışanları askıya alındı ​​tüm çalışmalar askıya alındı. Soruşturma sonucunda ihmalkar olan herkes tarafından gerekli her türlü girişim titizlikle takip edilecektir. İzmit Belediyesi olarak acılı olayın derin üzüntüsünü hissediyor, tüm hayvanseverlerin acısını yürekten duygularımızla paylaşıyoruz ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu