Güncel Haberler

İzmir’de koca vahşeti: Öldürdüğü eşini halıya sarıp gizlemeye çalıştı

Olay, saat 23.00 sıralarında Çaldıran Mahallesi 433/12 sokakta meydana geldi. İddiaya göre, Yazgül’ün Soro’dan haber alamayan yakınları durumdan şüphelenerek Soro’nun evine gitti. Kapıyı açan Bülent Soro arabayla uzaklaşmaya çalışsa da içeri giren akrabalar, Yazgül Soro’yu yatak odasında sandalyeli ve mobilyalı bir halıya sarılmış olarak buldu. Sinir krizi geçiren yakınları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Yazgül Soro’nun ihbar üzerine sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde hayatını kaybettiği belirlendi.

MUTFAKTA 6 BIÇAK DARBESİ İLE ÖLDÜRÜLDÜ VE HALI İLE SARILDI

Olay Yeri İnceleme (OYI) ekipleri, evin içinde ve talihsiz kadının vücudunda incelemelerde bulundu. Yapılan ön tespitlere göre Yazgül Soro’nun evin mutfağında 6 bıçak darbesiyle öldürüldüğü, ardından yatak odasına taşındığı belirlendi. Yazgül Soro’nun cansız bedeni, savcılığın incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

i̇zmir'de koca vahşeti: katledilen karısını halıya sarıp gizlemeye çalıştı

KORKUNÇ CİNAYETİN ÖNCE, OĞUL VE O EŞİ itiraf etti

Yazgül Soro ilk bulunduğunda kapıda duran oğlu NMS (28) olay yerinden kaçarak “annemi öldürdüm” dedikten sonra ortadan kayboldu. Polis ekipleri NMS’yi yakalamak için çalışmalarını sürdürürken, Yazgül Soro’nun eşi Bülent Soro (58) da gözaltına alındı. NMS’nin annesi Yazgül Soro’yu öldürdüğü düşünülürken, yakınları tarafından cesedin bulunması üzerine evde olduğu öğrenilen Bülent Soro’nun polis karakolunda yaptığı sorgu sırasında cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Bülent Soro’nun öğle saatlerinde eşi Yazgül Soro ile tartıştığı, tartışma tırmanırken karısını 6 kez karnından bıçakladığı, ardından cesedi evin yatak odasına taşıdığı ve saklamaya çalıştığı ortaya çıktı.

‘EŞYALARI KALDIRIP CESET İLE GÖRÜŞTÜK’

Öte yandan, Yazgül ve Bülent Soro’nun evinden gelen çığlıkların ardından olay yerine giden yöre sakini Savaş Yaslıdemir (41), yaşadığı korkunç anları gazetecilere anlattı. Yaslıdemir, “Kapının önünde oturuyorduk, bağıran kadınların sesleri. Bağırma seslerine döndük, eve doğru gittiğimizde içeri girdim, zaten bir erkek kardeşi vardı. Ondan sonra gardiyanlar hemen peşimizden geldi. Muhafızlar geldikten sonra dışarı çıktık. Ardından polis müdahale etti, ambulans geldi. Kardeşleri bağırıyordu, çığlıklara gittik. Oraya vardıktan sonra eşyaların içeride olduğunu söylediler. Eşyaları çıkardık ve içinden bir ceset çıktı. “Annesi yere bıçaklanmış, yüzüstü yatıyordu” dedi.

‘ZATEN EŞİ İLE SORUN OLDU’

Olayın ardından Yazgül Soro’nun evine giden bir başka mahalle sakini Sevgi Yaldız (28), korku dolu anları şöyle anlattı:

“Evdeydim, bağırmaktan kurtuldum. Öldürdüğünü falan söylüyor, katili söylüyor. Biz gittiğimizde yerde yatıyordu. Mobilyalı kırık sandalyeler vardı. İçinden bir ceset çıktı. Zaten karısıyla başı beladaydı. “

Yazgül Soro cinayetiyle ilgili soruşturma sürüyor.

i̇zmir'de koca vahşeti: katledilen karısını halıya sarıp gizlemeye çalıştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu