Güncel Haberler

İzmir’de 69 kaçak göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Çeşme ilçesine bağlı Karaabdullah Burnu açıklarında bir lastik botta bir grup kaçak göçmen olduğu bilgisine ulaştı. İhbar üzerine bölgeye hareket eden ekipler, Yunan unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen lastik botla 18 kaçak göçmeni kurtardı.

Öte yandan, Çeşme açıklarında Karaada’da bir grup kaçak göçmenin mahsur kaldığı ve yardım talep ettiği haberinin ardından, Sahil Güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

15 kaçak göçmen kurtarıldı

Yine Sahil Güvenlik ekipleri, Karaada’nın Çeşme ilçesi açıklarında bir cankurtaran salı üzerinde bir grup kaçak göçmen olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. İhbara tahsis edilen Sahil Güvenlik Botu tarafından Yunan unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen cankurtaran botunda 15 kaçak göçmen kurtarıldı.

Öte yandan Foça ilçesine bağlı Aslanburnu açıklarında can sallarına bir grup kişinin sürüklendiği bildirilmesi üzerine ekipler bölgeye sevk edildi. Yine Yunan unsurları tarafından Türk karasularına bırakılan 2 cankurtaran salındaki 29 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Tahliye edilen kaçak göçmenler İl Göç Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu