Güncel Haberler

İtalya, Kovid-19 aşısını 27 Aralık’ta ilk olarak sağlık çalışanlarına yapacak

Başkent Roma’nın başkenti Roma’da bulunan Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Lazzaro Spallanzani’den Avrupa için “V-Günü” olarak belirlenen 27 Aralık Pazar günü yapılan yazılı açıklamada, “Aşı Günü”, 1 hemşire, 1 sağlık işçi, 1 araştırma görevlisi ve 2 doktor Kovid-19 aşısının yapılacağı belirtildi.

İtalya Sağlık Bakan Yardımcısı Sandra Zampa, La Stampa gazetesine aşı gününe hazır olduklarını söyledi ve “Güvende olmak için aşının nüfusun yüzde 70’ine uygulanması gerekiyor. Her şey yolunda giderse bu ekimde mümkün olabilir. Ne zaman 15-20 milyon aşıya ulaşsak, o zaman ülkeye daha fazla oksijen sağlayacak düzeye ulaşacağız. ”Değerlendirmeyi buldu.

İtalya’nın 202 milyon doz aşı sipariş ettiğini hatırlatan Zampa, “Aşılama planı belirlendi. Buna göre aşılama, doktorlar ve hemşireler dahil olmak üzere sağlık çalışanlarından başlayacak ve daha sonra yaşlı bakım evlerinden devam edecek. ifadeleri kullandı.

İtalyan Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Konseyi Başkanı Prof. Franco Locatelli yaptığı açıklamada, amaçlarının ülkede en az 42 milyon kişinin yaz sonu ve sonbaharın başında aşılanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre Pfzier ve Biontech’in geliştirdiği aşının 24 Aralık’ta İtalya’ya ulaşacağı ve İtalyan ordusu tarafından başkente ve bölgelere dağıtımının yapılacağı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu