Güncel Haberler

İstiklal Caddesi için sınırlama

Beyoğlu Kaymakamlığı İlçe Hijyen Kurulu, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli başkanlığında dün saat 15.30’da toplandı.

Toplantıda koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler ve alınan önlemler değerlendirildi. Toplantı yoğunluğunun yüksek olduğu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni ek önlemler alındı.

TOPLAM 7 BİN KİŞİ AYNI ANDA BULUNABİLİR

Buna göre İstiklal Caddesi’nin Taksim Meydanı girişinden Tünel Meydanı’na girişleri, fiziksel engellerle kontrol edilecek, 1500 metre uzunluğunda, ortalama 14 metre genişliğinde ve toplam 21000 metrekare alanda, 10 : 00 yarın sabah. Bu alanda her 3 metrekare için 1 kişinin aynı anda toplam 7000 kişinin bulunabileceği, mesafe kontrollerinde belirlenen yoğunluğun aşıldığını kolluk ve polis tespit ederse, kişiler alınacağı açıklandı. sokağa girmekten vazgeçti.

POLİS VE BAKANI UYARI

Ayrıca insanların yürürken karşı karşıya gelmesini önlemek ve kontaminasyon riskini azaltmak için İstiklal Caddesi’ndeki tramvayın orta noktasına götürülerek yolun sağ tarafından yöne göre yürüyün. Yolculukta, sokaklarda sosyal mesafenin azaldığı yerlerde halk kolluk ve polis tarafından uyarılıyor, kestane, simit vb. Satıcıların çevresinde sosyal mesafeyi aşacak şekilde birikme ve toplanma olması durumunda, esnaflara ait tezgâh ve araçların ara sokaklardaki uygun noktalara geçici olarak taşınmasına polis tarafından karar verildi.

İstiklal Caddesi ile ilgili kararın polis ve polis yayın cihazları ile duyurulması ve basın ve yayıncılarla paylaşılması ile alınan kararlara uymayanlar, 555 sayılı Genel Hijyen Kanunun ilgili maddelerine göre idari işlem yapılacaktır .1593 ve Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamındaki suç konusu. Gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu