Güncel Haberler

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlaması denetimleri sürüyor

Koronavirüs vakalarındaki artışın ardından İçişleri Bakanlığı kararıyla getirilen sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ediyor. İstanbul’un birçok noktasında polis ekipleri tarafından kontrol noktaları kuruldu. Yayalar ve araçlar durduruldu ve izinleri kontrol edildi.

İSTİKLAL CADDESİ TURİSTLERE KALDI

İstiklal Caddesi ve Taksim’de de incelemeler yapıldı. Polis ekipleri vatandaşları tek tek durdurarak izinleri kontrol etti. Ekipler, izni olmayanlara ceza davası açtı ve yabancı turistlerin pasaportlarını kontrol etti. İstiklal Caddesi’nde yürüyenlerin çoğunun yabancı turist olması dikkat çekiciydi.

MASLAK’TA MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ İÇİN CEZA

Polis ekiplerinin denetlediği noktalardan biri de Maslak oldu. İnceleme sırasında durdurulan motosiklet sürücüsü, iznini beyan etmediği için cezalandırıldı. Cezai takibat yapan polis memuru, vatandaşa izin belgesini beyan edemediği için harekete geçmesi gerektiğini belirterek, “Bana hiçbir belge gösteremeyeceği için önlem almalıyım. Ancak belgeniz varsa kaymakamlığa başvurabilirsiniz dedi.

MERTER VE EDİRNEKAPI’DA DA YAPILAN KONTROLLER

D-100 karayolu üzerindeki Merter ve Edirnekapı mevkii de Ankara yönündeydi. Merter’de yapılan incelemelerde araçta bulunanlar durdu, “Belgelerimizi gösterdik ve gidiyoruz dedik. Ankara istikametindeki D-100 Karayolu Edirnekapı mevkiinde polis ekipleri sabaha kadar incelemelerine devam etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu