Güncel Haberler

İstanbul’da dehşete düşüren olay! Çocuğu çuvala sokmaya…

Olay, önceki gün saat 16.30 sıralarında Sultangazi’nin Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Suriyeli bir aile sokakta bir dükkana girerek çocuklarına kapıda beklemelerini söyledi. Çocuklar kapıda beklerken, yoldan geçen kimliği belirsiz bir kişi çuvalıyla çocuklara yaklaştı.

SON ZAMAN KEŞFEDİLDİ

Mağaza önünde bekleyen 5 yaşındaki çocuğun ayakkabılarını çıkaran zanlı, daha sonra çocuğu çuvalın içine koymaya çalıştı. Küçük çocuk büyük bir korku yaşarken, aile ve dükkan çalışanları bunu fark etti. Anne ve mağaza çalışanları dışarı fırlarken panik içindeki şüpheli olay yerinden hızla kaçtı.

ÇANTA KOYMAYA ÇALIŞTIĞI İDDİASI

Mağaza çalışanı Mücahit Özyürek, yaşananları anlatırken, kapının önünde 2-3 çocuk vardı. Ailesi ile çalıştığım dükkana gelmişlerdi. Kadın çocukları içeri almadı. Kadın içeride alışveriş yaparken dışarıdan yüksek sesler geldi. Hemen kapıya gittik ve baktık. Bir arkadaş, yatan çocuktan ayakkabılarını çıkarmaya çalışıyor. Elinde bir çuval vardı. Ayrıca çocuğu çuvala atmaya çalışıyordu. Onu gördüğümüzde, hemen dışarı atladık. O sırada kişi kaçtı ve kaçtı. Daha fazlasını göremedik. Çuvala koymaya çalışırken çocuğun ayakkabılarını çıkardı. Çuvalın içine sokmaya çalışıyorduysa, muhtemelen kaçırmaya çalışıyordu. Başka bir niyeti olduğunu düşünmediğimi söyledi.

KAMERADAKİ ANLAR

Olay anları, çevredeki işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde mağazanın önünde çocukları bırakan ailenin alışverişe girdiği, sokakta karton çuval ile yürüyen bir kişinin çocuklara geldiği, çocuklardan birinin ayakkabılarını çıkarmaya çalıştığı görülüyor. . Kameraya, alışveriş yapan çocukların annesinin durumu fark edip mağazadan koşarak gelip çocuklarının yanına geldiği, şüphelinin koşup kaçtığı yansıdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu