Güncel Haberler

İstanbul Havalimanı’nda yakalandılar! Böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı, İstanbul Havalimanı Gümrük Koruma, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında, emici kurye yöntemiyle uyuşturucu kaçakçılığı yapmak isteyen 3 kurye, güvenlik bariyerine takıldı.

Operasyonlarını yürüten 3 adet uyuşturucu kuryesi ile Türkiye’nin mideye girişi ve uyuşturucunun mideye girmesi sonucu kana karışması sonucu hayatını kaybetmesi engellendi. Analiz sonucunda riskli görülen üç yabancı yolcu, detaylı kontrol için diğer yolculardan ayrılarak bagajları ile birlikte kontrol noktasına götürüldü.

i̇stanbul havalimanı'nda yakalandılar!  bunun gibi görüntülendi

Buradaki ön kontrol sırasında bagajda veya yolcuların üzerinde kaçak eşya bulunmadı. Ancak devam eden kontroller, yolcuların midelerinde olağandışı bir sertlik olduğunu ortaya çıkardı.

Türkiye’de ilk kez İstanbul Havalimanı’nda kullanılan yolcu-devlet tavrı emicinin barınma ekipleri ve yolcuları şüpheli tespit cihazı ile kontrol edildi. Burada kişilerin midelerinde şüpheli yoğunluk tespit edildi ve kişiler muayene için hastaneye kaldırıldı.

Burada yapılan incelemelerde bir yolcunun midesinde, 110 midesinde, diğerinde 80 kapsül, diğerinde 24 kondom tespit edildi.

i̇stanbul havalimanı'nda yakalandılar!  bunun gibi görüntülendi

KURYE TUTUKLANDI

2 yolcunun midesinden çıkan bu kapsüllerin içindeki toz maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizde kokain olduğu tespit edildi. Diğer yolcunun midesinden çıkan şeffaf plastiklerin içerdiği sıvı maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizde sıvı kokain olduğu tespit edildi. Yapılan başarılı operasyonlar sonucunda yaklaşık 2 milyon 834 bin lira piyasa değeri, 3 kilogram 779 gram mide kapsülü ilaç gözaltına alındı, Türkiye’de hayatını koymak isteyen 3 kurye gözaltına alındı.

i̇stanbul havalimanı'nda yakalandılar!  bunun gibi görüntülendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu