Güncel Haberler

İsrailli takımlara destek veren Puma’ya karşı boykot kampanyası başlatıldı

“Filistin İçin İsrail’i Boykot Girişimi” olarak bilinen Boykot, İzolasyon ve Yaptırımlar (BDS) Hareketi, İsrail Futbol Federasyonu’na sponsorluk yapmak ve İsrail tarafından işgal altındaki Filistin’de inşa edilen yasadışı Yahudi yerleşimlerinde takımları desteklemek için dünyaca ünlü bir spor giyim markasıdır. bölgeler. Puma’ya karşı boykot kampanyası başlattı.

BDS’den yapılan yazılı açıklamada, Puma’nın İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında kurduğu kaçak yerleşimlerde faaliyet gösteren ekiplere sponsor olduğu, ayrıca Puma’nın İsrail’deki lisanslı kuruluşunun yasadışı yerleşimlerde şubeleri olduğu belirtildi.

Açıklamada, Puma’nın kendisini “eşitlik şirketi” olarak tanıttığı, ancak gerçekte İsrail’in Filistin halkının topraklarını yağmalamasına yardımcı olduğu belirtildi.

İsrail’in geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında ele geçirilen Filistin topraklarında kaçak yerleşimlerin yapımını hızlandırdığı ve Filistinlilerin evlerini daha önce görülmemiş bir şekilde yerle bir ederek kendilerine yer açtığı belirtildi.

Bu nedenlerle “Puma boykotu” adı altında bir kampanya ilan eden Filistin yanlısı girişim, tüm dünyadaki BDS destekçilerini şirketin ürünlerini boykot etmeye çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu