Güncel Haberler

İspanya’da yasadışı yılbaşı partileri için polis alarmda!

Dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle çeşitli ülkelerde yılbaşı şovları iptal edilirken, kalabalık toplantılar dahil her türlü etkinlik de yasaklandı. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında yeni yılı sessizce selamlamaya hazırlanan ülkelerden biri olan İspanya’da polis, 10 binden fazla kaçak yılbaşı partisi düzenleneceği haberleri üzerine harekete geçti. Uluslararası Gece Hayatı Derneği Genel Sekreteri Joaquim Boadas, barlar ve gece kulüplerinin kapalı olmasına rağmen ülkede çok sayıda yasadışı parti düzenleneceğine dair raporlar aldıklarını belirtti. Boadas, yeni yıl partilerinin sanayi bölgelerindeki ev, apartman bodrum katları ve atölyeler gibi yerlerde yapılacağını duyduklarını belirterek, küçük ölçekli partilerle ilgili polise ihbar sayısının 30 bin civarında olduğunu belirtti.

POLİS, TARAFLARLA İLGİLİ BİLGİLERE ERİŞİM İÇİN FLORTS SİTELERİNİN ÜYESİDİR

Extramadura ve Katalonya yasadışı yılbaşı partileri ile ilgili en çok ihbar alan bölgeler olurken, başta Barselona ve Madrid olmak üzere birçok büyük şehirde polis izinleri kaldırıldı. Söz konusu partilerin yasadışı olduğunun altını çizen İspanyol polisi, “Yasadışı partiler düzenlemeyi veya bu partilere katılmayı düşünen herkesi kendi sağlıklarını ve ailelerinin sağlığını düşünmeye davet ediyoruz” dedi. Pek çok çevrimiçi tanışma sitesinin yasadışı yılbaşı partileri hakkında paylaşımda bulunduğunu belirten polis, büyük bir gizlilik içinde düzenlenen partiler hakkında son dakika bilgilerine erişmek için arkadaşlık sitelerine abone oluyor.

İspanya’da eğlence sektörü temsilcileri, yılbaşı gecesi bar ve gece kulüplerinin kapatılması nedeniyle yaklaşık 500 milyon Euro’luk bir kayıp yaşanmaması için eğlence mekanlarının sabah saat 03: 00’e kadar açık olmasını talep etmişlerdi. Hükümet, salgın nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal nedeniyle talebe olumsuz yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu