Güncel Haberler

Irkçı saldırıya karşı tüm Türkiye tek ses oldu

ERDOĞAN: IRKÇI SÖZLERİ ŞİDDETLE İLGİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris Saint-Germain maçında 4.hakem Sebastian Coltescu’dan İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Pierre Webo’nun ırkçı açıklamalarına ilişkin açıklama yaptı.

türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Temsilcimiz, Başakşehir’in teknik ekibinden Pierre Webo’ya yönelik ırkçı açıklamaları şiddetle kınıyor ve gerekli adımların UEFA tarafından atılacağına inanıyorum. “Sporda ve hayatın her alanında kayıtsız şartsız ırkçılığa ve ayrımcılığa karşıyız.”

ÇAVUŞOĞLU’DAN BAŞAKŞEHİR’E DESTEK türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paris Saint Germain (PSG) maçında dördüncü hakemin ırkçı söylemi nedeniyle sahadan emekli olan Medipol Başakşehir’e destek verdi. Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Başakşehir Futbol Kulübü’nün insanlığa karşı suç olan ırkçılığa karşı onurlu duruşunu destekliyoruz. “Irkçılığa Hayır”.

SPOR CAMİİNDEN ‘IRKÇILIK’ TEPKİSİ türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint-Germain (PSG) ile oynanan karşılaşmada Rumen dördüncü hakem Sebastian Coltescu’nun Medipol Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya ırkçı saldırısına spor camiası tepki gösterdi ve turuncu-lacivertli takıma destek verdi.

türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

Webo’nun ırkçı söylemlere maruz kalması nedeniyle sahada vurulan Medipol Başakşehir, UEFA’nın ırkçılığa karşı mesajı ve “Irkçılığa hayır” etiketinin görsellerini paylaştı.

türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

Irkçı saldırının ardından turuncu-lacivertli takımın teknik direktör yardımcısı Webo’nun maruz kaldığı kulüpler, Kulüpler Derneği ve kulüpler ırkçılık karşıtı mesajlar paylaştı.

türkiye tüm ırkçı saldırılara karşı tek ses oldu

Beşiktaş Kulübü, İstanbul Başakşehir’in etiketlendiği mesajında, “Sizinleyiz, ırkçılığa karşıyız” dedi. ifadeleri kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu