Güncel Haberler

Interpol alarmda: ‘Aşı hırsızlığı’ uyarısı

DW Turkish’de yer alan habere göre, uluslararası polis teşkilatı Interpol’un genel sekreteri Jürgen Stock, dünya çapındaki suç örgütlerinin COVID-19 aşılarına hazırlandığına dikkat çekti. Stock, hükümetler aşı kullanımına hazırlanırken, suç örgütlerinin aşı sevkiyatını kesintiye uğratma veya zarar verme planları yaptığını, aşı hırsızlığı, sahte veya yasadışı reklamlar gibi durumlar olabileceğini söyledi.

interpol alarmda: 'aşı hırsızlığı' uyarısı

Interpol’ün Lyon, Fransa’daki genel merkezinden bir açıklama yapan Stock, yetkililerden bu tür suç eylemlerine hazırlıklı olmalarını istedi. Sahte web sitelerinin ve sahte aşıların sağlık açısından büyük risk oluşturabileceğine işaret eden Stock, uluslararası seyahatin yeniden canlanmasıyla birlikte yetkilendirilmemiş sahte korona testlerinin tedavüle çıkmış olabileceğini kaydetti.

interpol alarmda: 'aşı hırsızlığı' uyarısı

Üye ülkeler, dünya çapında 194 üye ülkesi olan Interpol aracılığıyla aranan kişiler ve organize suçlarla ilgili gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

interpol alarmda: 'aşı hırsızlığı' uyarısı

Dünya çapında yapılan yüzlerce aşı çalışmasında en kapsamlı klinik araştırmaları gerçekleştiren beş ekip öne çıkıyor.

interpol alarmda: 'aşı hırsızlığı' uyarısı

Belçikalı bir şirket olan Janssen Pharmaceutical, Oxford Üniversitesi ve İngiliz AstraZenca şirketi, Çin şirketi Sinopharm, Beijing Enstitüsü ve Wuhan Enstitüsü, Alman Biontech şirketi ve ABD Pfizer ve diğer Çinli şirket CanSino tarafından geliştirilen aşılar en iyisidir. bilinen çalışmalar.

interpol alarmda: 'aşı hırsızlığı' uyarısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu