Güncel Haberler

İnternetten satmak istedi, otomobilinden oldu! Akılalmaz…

İstanbul Bahçelievler’de yaşayan Selahattin Aydemir, 61 FJ 623 plakalı 2013 model otomobilini satmak için internet sitesinde reklam verdi. Bir süre sonra Ankara’da yaşadığını söyleyen E.Ş.’den cevap geldi. Aydemir, 85 bin TL’ye arabasını anlaştığı kişilere teslim etmek için İstanbul’dan Ankara’ya gitti. Etimesgut ilçesinde E.Ş. ve arkadaşı A. Aydemir bu kişilerle bankaya gitti. E.Ş.’nin verdiği parayı görünce. Aydemir kayıptı, parayı geri vererek tamamlamasını istedi. Bunun üzerine E.Ş. Aracı ekspertizine götüreceğini ve eksik parayı da getireceğini belirterek, A. ve E.Ş.’nin bulunduğu araçta beklemeye başlayan A. Aydemir ile bir yerlerde beklemelerini söyledi. bir araya geldi, kiosk ve ATM’ye gidip araçtan ineceğini söyledi. Bir süre yürüdükten sonra geriye bakan Aydemir, A.’nın da araçla gittiğini gördü. Dolandırıldığını fark eden Aydemir, karakola giderek şikayette bulundu.

‘GERİ DÖNDÜĞÜMDE KAYBEDİLDİ’

Hasta ziyareti için Mardin’in Kızıltepe ilçesine giderken yolda aracını Ankara’da satıp oraya gitmeyi planladığını anlatan Aydemir, “Aracımı internet sitesine koydum. Sonra bu arkadaşlarla tanıştık. 85 bin TL için anlaştık. Aracımın kredi borcu vardı. Onlara söyledim. Kredi borcunun bir kısmını ödedikten sonra kalanını satıştan sonra hesabıma göndereceklerini söylediler. Ben de onlara aşık oldum. Etimesgut’ta tanıştık. Para çekeceklerini söylediler. Bankaya gittik. Gittikten sonra bana saymam için para verdi. Paranın kayıp olduğunu gördüm. Geri verdim. Ya tam paramı ver ya da aracımı başkasına sat dedim. SPOUSE. bana ‘Sen arkadaşımla git’ dedi. Bekle bir yerde geliyorum ‘dedi. Hem arabayı bir değerlendirmeye göstereceğini hem de evden eksik parayı getireceğini söyledi. O aracı aldı ve gitti, ben de arkadaşının arabasıyla bir kioska uğradım. Oradan bir ATM’ye gitmem gerekti. Ona 5 dakika sonra geleceğimi söyledim ve gittim. Arkamı döndüğümde ortadan kayboldu. Beni dolandırdıklarını anlayınca 155’i aradım. Eryaman’daki polis karakoluna gidip durumu anlattım ”.

i̇nternette satmak istedi, arabaydı!  i̇nanılmaz dolandırıcılık

‘BANA NE OLUR SENİN BAŞINA OLMADI’

Otomobilin borçlu olduğunu ve ödeyemediğini yineleyen Aydemir, şunları söyledi:

Şu anda kredimi ödeyemiyorum. Vergi borcum var. Bu arabayı satmaya çalışıyordum. Arabamı satacak ve borçlarımdan kurtulacaktım. Beni mağdur ettiler. Aracımın bulunmasını istiyorum. Kesin ve mutlak bir depozito vermiş olsa bile hiçbir şekilde güvenmeyin. Çünkü süreç çok uzun sürüyor. İster polis karakolu ister savcı. İstediğin şeyle kalıyorsun. Hiçbir şekilde güvenmeyin. Değerlendirmenize gittiğinizde bile yanınızda birinin olduğundan emin olun. Asla yalnız gitme. İşin bitse bile arkadaşın orada bekleyecek. Aksi takdirde benim gibi kurban olursun. Bir hastam vardı. Satmak, ondan kurtulmak ve gitmek için acele ettim, ama onlar benim iyi niyetimi kötüye kullandılar. Allah’a atıfta bulunuyorum. Umarım bir an önce bulunurlar ve cezalarını çekerler. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu