Güncel Haberler

İngiltere Sağlık Bakanı, “Tarihi bir an” olarak açıkladı! 8 Aralık’ta başlıyor

İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, önümüzdeki Salı günü İngiltere tarihinin en büyük aşı uygulamasının başlayacağı belirtildi.

Ülkedeki 50 farklı aşılama merkezine dağıtılan aşıların öncelikle huzurevlerinde, huzurevlerinde ve sağlık çalışanlarında kalanlara ve 80 yaşın üzerinde olanlara uygulanacağı belirtildi. Aşılama ve Aşılama (JCVI) 2 Aralık’ta.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, 8 Aralık’ta başlayacak aşılama programının “tarihi bir an” olduğunu belirterek, “Herkesi bu salgını bastırmak için üzerine düşeni yapmaya ve Ulusal Sağlık Servisi’ni korumak için yerel kısıtlamalara uymaya çağırıyorum ( NHS) bu çok önemli işi yürütürken. ” O konuştu.

İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) başkanı BBC’ye konuşan Dr. June Raine, insanları bu aşıya güvenmeye çağırdı.

Raine, MHRA’nın aşılar yapıldıktan sonra güvenlik sorunlarını dikkatle izleyeceğini ve hala yapılmadığını belirtti.

İngiltere, PFIZER-BIONTECH AŞISININ KULLANIMINI ONAYLAYAN İLK ÜLKEDİR

İngiltere Ulusal İlaç ve Sağlık Ürünleri Denetleme Kurumu (MHRA), Türk bilim insanı Prof.Dr.Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının yaygın kullanımına izin verdi. Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile 2 Aralık’ta geliştirildi.

Ulusal Ortak Aşılama ve Bağışıklama Komitesi (JCVI), ülkede toplu Kovid-19 aşılaması için “öncelik” listesini açıkladı. Buna göre aşılama için öncelikli gruplar huzurevinde kalanlar ve bakıcıları, 80 yaşın üzerinde olanlar ve sağlık çalışanları, 75 yaş üstü, 70 yaş üstü ve klinik olarak savunmasız olanlar, 65 yaş, 16-64 yaş arası ölüm riski içeren hastalığı olanlar, 60 yaş üstü, 55 yaş üstü ve 50 yaş üstü olarak sıralandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu