Magazin

İngiliz şarkıcı Robbie Williams balık diyeti nedeniyle ölümden döndü

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, balık diyetinden dolayı ölümden döndüğünü açıkladı. 46 yaşındaki şarkıcı, “Günde iki kez balık yiyordum ve doktorun şimdiye kadar gördüğü en yüksek cıva zehirlenmesine sahipsiniz” dedi.

i̇ngiliz şarkıcı robbie williams balık diyetinden öldü

“Cıva testi yaptırdım çünkü eşim nevrotik ve her zaman her türlü testi alıyor. Her neyse, Tanrıya şükür! “Cıva ve arsenik zehirlenmesinden ölebilirdim” dedi. Hemen bitkisel beslenmeye geçtiğini belirten Williams, Türk eşi Ayda’nın ikinci kez hayatını kurtardığını sözlerine ekledi.

i̇ngiliz şarkıcı robbie williams balık diyetinden öldü

Civa, balıklarda, kabuklu deniz hayvanlarında ve balık yiyen hayvanlarda doğal olarak bulunan bir elementtir. Marlin, köpek balığı ve kılıç balığı dahil olmak üzere besin zincirinin tepesindeki balıklarda daha yüksek seviyeler bulunur. İnsanlar kabuklu deniz ürünleri ve balıkları fazla tükettiklerinde vücuttaki cıva miktarı artar. Cıvaya çok fazla maruz kalmak beyne, kalbe, böbreklere, akciğerlere ve bağışıklık sistemine zarar verebilir.

i̇ngiliz şarkıcı robbie williams balık diyetinden öldü

Doğmamış bebeklerin veya küçük çocukların kan dolaşımında metal varsa, insan sinir sistemlerine zarar vererek onların düşünmesini ve öğrenmesini zorlaştırır. Cıva zehirlenmesi sonucu periferik görme zayıflığı, el-ayak koordinasyonunun eksikliği ve kas güçsüzlüğü ortaya çıkar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu