Güncel Haberler

İlkokul öğretmeni hakkında ‘taciz’ iddiası: Takıntılı bir sapık olduğunu anladım

Serik ilçesine bağlı Kokez Mahallesi’nde ikamet eden ve üniversite sınavına hazırlanan HB, 3 Aralık’ta çarşı merkezinde gittiği özel bir eğitim kurumundan eve döndü ve öğretmen olduğunu öğrenince yolunu kesti. araba ile sorular sordu ve “Seni tanımıyorum” diyerek yoluna devam etti. Bir sokak ilerideki arabayla kendisine yaklaşmak istediğini iddia etti, sözlü tacizde bulundu ve arabaya bindirdi. O anda çok korktuğunu anlatan HB, durumu ailesine anlattığını ancak polise şikayet etmediğini söyledi.

ÖNÜ İKİNCİ KEZ KESİN

15 Aralık’ta çarşıdan dönerken evinin yanında bir bakkala uğradığını kaydeden HB, aynı kişinin kendisini çarşı çıkışında kapının önünde beklediğini, sözlü taciz ettiğini ve onu almak istediğini söyledi. araca. Bunun basit bir taciz olmadığını anlayınca durumu anlattığı ağabeyi ile polise giderek şikayetçi olduğunu belirtti.

Polise verdiği ifadede HB, 3 Aralık günü sınıftan dönüşte eve giderken aniden bir arabanın önünde durduğunu belirterek şunları söyledi:

Bana ‘Sen Şerifin kız kardeşinin kızı mısın?’ Dedi. ‘Hayır’ diyerek bir yanlış anlama var diye düşündüm. Yoluma devam ederken bir sokak yine beni engelledi. Arabanın kapısını açıp beni almaya çalıştı. O an çok korktum ve heyecanlandım. Arabaya binmedim ve yoluma devam ettim. Daha sonra ilk caddede karşıma çıktı. Aynı şeyi 3-4 kez tekrarladı. Arabaya binmem için ısrar etti. Bir mağazaya girdim. Marketteyken gittim, sonra eve gittim. Bu olaydan 12 gün sonra yani 15 Aralık’ta sınıftan dönüşle pazara girdim. Pazarın önünde arabadan indiğini ve beni izlediğini gördüm. Onu gördüğümde, o kişi olduğunu anladım. Devam etmeye çalıştım. Gözlerden uzak bir yerde beni engelledi. Onu arabaya binmeye zorladı. ‘Arabaya binmelisin’ dedi, ‘beni tanıyor musun?’ Diye sorular sordu. Tekrar tekrar ‘arabaya binmelisin’ dedi. Ben de aracın plakasını aldım ve polisi aradım. Kardeşimle karakola gittik. İfademi verdim ve aracın plakasından kişiyi tespit ettiler. Ben de tespit ettim ve şikayet ettim. “

‘BU YAŞTAKİ ADAMIN BU ŞEYLERİ YAPACAĞINI DÜŞÜNMİYORUM’

KY’nin kendi sınıf öğretmeni olduğunu öğrendiğini belirten HB, “Bu yaşta bir adamın böyle şeyler yaptığını düşünemiyorum. Ebeveynleri buradan aramak istiyorum. 5-6 yaşındaki çocukları böyle bir adama nasıl emanet edebilirim? Beni ilk taciz ettiğinde durumu ağabeyime ve anneme anlattım. İlk başta normal olduğunu düşündüm, bu yüzden şikayetçi değildim. “Aynı şey ikinci kez olduğunda, onun normal bir insan olmadığını, saplantılı bir sapık olduğunu anladım.”

HB’nin ağabeyi MB, “Bunu duyduğumda Rize’den dönüyordum. Ağabeyim beni aradı ve bu adamın onu tekrar taciz ettiğini söyledi. Bir akraba ya da başka bir şey olabileceğini ilk düşündüğümde, taciz etme fikri yoktu. İkinci kez olduğunda, kardeşime polisi aramasını söyledim. Ben de öğretmen adayıyım, geçen sene okuyorum. Bir sınıf öğretmeni bunu yaparsa, meslekten çıkarılması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığımız konuyu ele almalı. Bu 6 yaşındaki çocukların derslerine katılıyor. Böyle bir suça meyilli bir kişiye çocuk vermenin sakıncalı olduğunu düşünüyorum ”.

HB’nin şikayeti üzerine dosya, karakoldaki işlemlerin ardından adli makamlara gönderildi. Evli olduğu öğrenilen KY’nin personelinin Gündoğmuş ilçesinde olduğu, Manavgat ilçesinde geçici görev yaptığı, ailesinin Serik’te yaşadığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu