Güncel Haberler

İki kardeş cinsel istismarı bu çizimlerle anlatmıştı! Anne ve üvey…

Geçen yıl haziran ayında Balıkesir’de savcılığa giden büyükanne GS, eski gelini Merve A., eşi Rahmi A. ve gelinin erkek arkadaşlarından 6 yaşında iki torunun olduğunu iddia ederek şikayette bulundu. ve o sırada 9 yaşında, cinsel istismara uğradı. Savcılık, istismara uğradığı iddia edilen anaokulu öğrencisi GEG ve anneannesiyle birlikte olan ağabeyi İ.EG’nin ifadeleri için Çocuk İzleme Merkezine başvurdu.

İfadesinde anne ve babasının ayrıldığını belirten GEG, annesi Merve A.’nın Rahmi A. ile evlendiğini ancak aynı zamanda F., A., M. ve M. ile ilişkisi olduğunu ve geçen yıl üvey babasının da olduğunu söyledi. Rahmi A. ve isimleri F., A. ve M. tarafından istismar edildi. GEG’in yaşadığı olaylardan annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve amcası S. hakkında şikayette bulunduğu, kendisinin ve ağabeyinin kendisine çok acı çektirdiği öğrenildi. GEG, büyükannesi FG ve amcası SCG’nin de onu çok dövdüğünü sözlerine ekledi.

Savcıya ifade veren ağabey İ.EG, Finike’de babaannesinin evinde kaldığı 7-8 aylık dönemde oklava ve şarj kablolarıyla dövüldüğünü söyledi. İ.EG, üvey babası Rahmi A., M. ve amcası S.’nin özel alanlarına dokunduğunu söyledi.

RESİM İLE AÇIKLANMIŞ KÖTÜYE KULLANIM

Küçük kız ve ağabeyi defterde yaptıkları çizimlerle başlarına gelenleri anlatmaya çalıştı. Bu resimler de soruşturma dosyasına girdi.

‘YALAN BİLDİRİMİNİ DOLDURDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Soruşturma kapsamında anne Merve A. ve üvey baba Rahmi A. tutuklanırken, davanın üçüncü duruşması dün Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Anne Merve A. ve üvey baba Rahmi A., tutuldukları Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılırken, suça sürüklenmiş çocukken yargılanan SCG amca ve tarafların avukatları da hazır bulundu. mahkeme salonu. Merve A., yaptığı açıklamada, “Çocuklarımın doldurmaya geldiğini ve yalan beyanda bulunduğunu düşünüyorum. Kesinlikle suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliye ve beraatimi istiyorum ”dedi. Rahmi A., “Çocuklara hiçbir şey yapmadık. Kesinlikle suçlamaları kabul etmiyorum. Bu aşamada tahliyemi ve beraatımı istiyorum ”dedi.

Mahkeme heyeti, ifadelerinin ardından sanık Merve A. ve Rahmi A.’nın seyahat yasağı şartıyla adli kontrol altında serbest bırakılmasına karar verdi ve duruşmayı erteledi.

‘ÇOCUKLARIN YAŞAMLARI İLE İLGİLİ BİZ’

UC My Saadet Öğretmenler Derneği Türkiye Terör Hukuku Koordinatörü ile Taş Mahsulü avukatı Gülşah Çocuk İstismarı, duruşmanın ardından açıklama yaptı. Taş, “Bugün çok heyecanlı ve umutlu geldik ama bugünkü duruşmanın sonunda sözde öz annesi ve üvey babası serbest bırakıldı. Tahliye kararı hiçbir şekilde hukuka uygun değildir. Adaletin haklı çıkması için bu çocukların ölmesi mi gerekiyor? Bu çocukların yasını tutacak mıyız? Bu çocukların davalarını sonuna kadar takip edeceğimize söz veriyoruz. Bugün hepimiz ‘Adalet mülkün temelidir’ yazısını anlamayı düşünüyorduk ama olmadı. Umarım bir sonraki oturum adil bir karar çıkacağından umutludur ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu