Güncel Haberler

İfşa listeleri çoğalıyor

Hasan Ali Toptaş Salı günü mektuplarla başlayan Türkiye’nin ‘ben de’ hareketi diğer sektörlere de sıçradı. Ünlü gazeteci, yazar, mimar, karikatürist ve yönetmenlerin cinsel tacizle suçlanan listeleri sosyal medyada dolaşıyor. Listedeki bazı isimler, kadınların detaylı zaman ve mekan verilerek olayları detaylı bir şekilde anlatmasının ardından ortaya çıkıyor. Özellikle birbirini tanımayan pek çok kadının ortaya çıkardığı birçok erkek öne çıkıyor. Suçlamalarda hedef alınan isimlerden bazıları özür dileyerek bunu kabul ederken, diğerleri iftira iddiasında bulunanları inkar ediyor ve suçluyor.

NEVZAT ÇELİK’TEN YANIT

Sanık isimlerden Şair Nevzat Çelik, “Tabii canım her zamankinden daha sıkılıyor! Benim için endişelenen arkadaşlarım kalbinizi taze tutmalı. Nevzat Çelik ağaç çukurunda kendiliğinden olmadı! Özne yüklemine uyan cümleler kurmak için biraz daha sakinleşmem gerekiyor. Konuşmak üzere ”.

YANIT VERİLECEK VİDEO

Dört farklı kadın sosyal medyada yönetmen Biray Dalkıran’ı suçladı. Dalkıran video yayınlayarak suçlamaları yalanladı. Dalkıran’ın ‘flört ettik, rahat bir insanım’ gibi savunmalar yaptığı videosunda tepki çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu