Güncel Haberler

İçişleri’nden kısıtlama rehberi! En çok merak edilen sorulara yanıt

Yüzme havuzu, hamam, spa, sauna, masaj salonu, sinema ve lunapark gibi mekanların bulunduğu tesislerin bu bölümlerinin faaliyetlerine ilişkin 30 Kasım’da yayınlanan genelgeye göre Bakanlığın yüzme havuzları, hamamları, saunalar, masaj odaları ve lunaparkların faaliyetlerinin durdurulduğunu hatırlattı.

“Sokağa çıkma yasağının uygulandığı gün ve saatlerde tatlıcılar / pastaneler nasıl işleyecek?” Soru şu şekilde cevaplandı:

“Restoran ve restoran tarzı işletmeler hafta sonları 10.00-20.00 arası, hafta içi 10.00-20.00 arası paket servis, 20.00-24.00 arası paket servis hizmeti telefon veya online sipariş ile verilebiliyor. Tatlılar (sadece tatlı satılan yerler) ve pastaneler de sokağa çıkma yasağının uygulandığı gün ve saatlerde lokanta ve restoranlara ilişkin genelge hükümlerine tabidir. “

Otel veya konaklama tesisinde rezervasyonu olanlar

Otellerde veya konaklama tesislerinde rezervasyonu olan 65 yaş ve üstü 20 yaş altı vatandaşların seyahatine ilişkin soru şu şekilde yanıtlandı:

“ Otel rezervasyonu olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, 24 Haziran 2020 tarih ve 10134 sayılı sirkülerimiz kapsamında ‘ALO199 Vefa Sosyal Destek Hattı’nda veya’ Turizm Seyahat İzni ‘almak şartıyla kalabilirler. İçişleri Bakanlığı e-Başvuru sistemi e-Devlet portalı üzerinden Amaçlar. Rezervasyonun başlama saati ve konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde özel ve toplu taşıma ile seyahat edebileceklerdir. Otel rezervasyonu yaptıran 20 yaş altı gençlerimiz ve çocuklarımız, konaklama rezervasyonunun başlama saati ve ulaşım süresi içinde rezervasyonlarını belgelendirmeleri / ibraz etmeleri kaydıyla, özel ve toplu taşıma ile izinsiz seyahat edebileceklerdir. yanlarında ebeveyn / veli bulundurmak şartıyla konaklama tesisi.

“Mezarlıklardaki 65 yaş ve üzeri dernek veya vakıf yöneticileri bu yaş grubuna uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarına tabi midir?” Soruyu cevaplarken aşağıdakiler kaydedildi:

“Cemevlerinde iman faaliyeti yürüten 65 yaş ve üzeri kişiler (dede, dernek / vakıf yöneticisi), hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan dönem ve günlerde bu yaş gruplarına getirilen kısıtlamalardan muaftır. Cemevilere gidip gelme izni. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu