Güncel Haberler

İbrahim Tatlıses’e yönelik silahlı saldırı olayında yeni mütalaa

Tutuklu sanık Abdullah Uçmak, İstanbul 3.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılırken, başka bir suçtan tutuklanan Ersin Altun, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi’ne (SEGBİS) bağlandı.

Duruşmaya o dönem İbrahim Tatlıses’in yardımcısı olan Buket Çakıcı’nın avukatları ile şoförü Hakan Çalışkan ve sanık avukatlar da hazır bulundu.

Duruşmada savcı, duruşma arasındaki esasa ilişkin görüşünü tekrarladığını söyledi.

Görüşmede, sanık Emin Birdal’ın, sanık Abdulvahip İş’in bir üyesi olan “Rojglav” adlı şahsın sansasyonel eylemlerde kullanılmak üzere gönderdiği patlayıcıları alarak örgüte silah sağlama suçunu işlediği kaydedildi. silahlı terör örgütünün Nihat Şimşek’e teslim edilmesi.

Görüşe göre, silahlı terör örgütünün hiyerarşik yapısına dahil olduğu tespit edilemeyen sanık Emin Birdal’ın, “silah kullanma amaçlı silah sağlama” suçundan 15 ila 22,5 yıl hapis cezası istendi. bir organizasyon etkinliği “.

Eylemden önce olay yerinde keşif yaptıkları bildirilen sanıklardan Abdullah Uçmak, Ersin Altun ve Yunus Ayık’ın suçta kullanılan silahın özellikleri, suçun yeri ve zamanına göre keşif yaptığı görüşüne göre Olay yerinden alınan fişek sayısı ve tüm dosyanın kapsamı, İbrahim Tatlıses’in dizinin bitmesini beklediği söylendi.

Tatlıses’in binayı terk etmesiyle, sanık Abdullah Uçmak’ın azmettirdiği sanıklardan Ersin Altun’un, diğer sanık Yunus Ayık’ın kullandığı araçla harekete geçtiği ve şoförü Hakan Çalışkan ve Tatlıses’in yardımcısı Buket’in de bulunduğu araca yaklaştığı kaydedildi. Çakıcı. .

Sanık Ersin Altun’un Kalaşnikof tabancasıyla, İbrahim Tatlıses’in oturması beklenen arka koltuklarla ateş ettiği ve sağ ön koltuk yönünde aracın arka koltuğunda oturan Buket Çakıcı’nın hayatı, Tehlikeli olabilecek ve basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralandığı belirtildi.

3 SAVUNUCU İÇİN 40 YIL TALEP ETTİ

Görüşmede, Abdullah Uçmak’tan Hakan Çalışkan ve Buket Çakıcı ile sanıklar Ersin Altun ve Yunus Ayık’a “kasten cinayete teşebbüs” suçundan 26 yıldan 40 yıla kadar hapis cezası istendi. .

Görüşmeden sonra konuşup konuşmayacağı sorulan sanık Abdullah Uçmak, yargılandığı mahkemelerde yazdığı dilekçelerin hiçbirinin dikkate alınmadığını iddia ederek duruşmaya geldiğini söyledi. Buket Çakıcı hakkındaki iddialardan dolayı savunma.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün kendisini aşağılamak için elinden geleni yaptığını ve şu anda bir kadını vurmaktan yargılandığını belirten Uçmak, “Bir kadını veya çocuğu asla vurmayacağımı en iyi bilen şarkıcıdır. Bir kadını vurmaya karşı savunmak bile benim için aşağılayıcı. Bu olayla hiçbir ilgim olmadığını defalarca söyledim. Arkamızda bir siyasetçimiz olmadığı için, güçlü avukatlarımız olmadığı için veya paramız olmadığı için yeniden yargılama talebimiz kabul edilmiyor. “ifadeleri kullandı.

“FETÖ’NÜN ARKADAN KARARI NEDEN?

Sanık Uçmak, FETÖ üyeliği nedeniyle Cumhuriyet savcısı, mahkeme başkanı ve üyeleri hakkında işlem yapıldığını belirterek, “Beni sürekli mahkemeden attırdılar, konuşmadılar. 10 yıldır uyuyorum, neden bilmiyorum. ” dedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu