Güncel Haberler

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Subaşı, İstanbul Valisi Yerlikaya’dan özür diledi

İBB Meclisi’nin Aralık ayında ikinci toplantısı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) önlemleri kapsamında Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Meclis 2. Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kalaycı’nın başkanlık ettiği toplantıda gündem dışı konuşan CHP Grup Başkan Yardımcısı Subaşı, toplu ulaşımda servis araçlarının kullanımına ilişkin Pazartesi günü yapılan toplantı oturumunda açıklamalarını düzeltti.

Subaşı şunları söyledi:

“Pazartesi günü toplu taşıma araçlarında servis araçlarının kullanılması teklifinin Pandemi Kurulu ve Valiliğe sunulduğunu ancak valilik tarafından reddedildiğini söyledim. Toplu ulaşımda servis araçlarının nasıl kullanılacağı maliyet, işleyiş ve mevzuat açısından İBB bünyesinde değerlendirilmektedir. Bu zor bir konudur. Ancak bu henüz teklif aşamasına gelmiş bir konu değil. Dolayısıyla ‘Bu öneri Pandemi Kurulu’na yapıldı ve Valilik tarafından da reddedildi’ gibi açıklamalarım doğru değil. Bunları tamir ediyorum. Valiyi telefonla aradım ve yanlış beyanlardan dolayı kendisinden özür diledim. “

AK Parti Grup Başkan Yardımcısı Tevfik Göksu, Pazartesi günü yapılan parlamento oturumunda Kovid-19’un yayılmasını önlemek için pandemi nedeniyle İstanbul’da çalışmayan 66 bin servis aracının toplu taşıma filosuna dahil edilmesi gerektiğini öne sürdü. .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu