Güncel Haberler

İBB doktorlarından Ümit Erdem koronavirüse yenildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü’nden Dr. Ümit Erdem, bir süre önce koronavirüse yakalandı. Evde tecrit altına alınan Erdem, durumu kötüleştiği için aniden hastaneye kaldırıldı. Erdem dün vefat etti. Erdem, bugün öğle saatlerinde Karacaahmet Şehitlik Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Eylül ayında koronavirüsten hayatını kaybeden İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı’nın ölümü üzerine hayatını kaybeden Erdem ile İBB’den yapılan açıklamada; Pandemi nedeniyle hayatını kaybeden İBB çalışanlarının sayısının 30’a yükseldiği belirtildi. Öte yandan, 2 bin vaka ve karantinaya alınan İBB personelinin tedavi süreçlerinin devam ettiği açıklandı.

ÜMİT ERDEM KİMDİR?

Yaklaşık 30 yıl İBB’de çalışan Dr. Ümit Erdem, 20 Şubat 1963 Trabzon – Akçaabat doğumludur. Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Ümit Erdem, 1989 yılından itibaren İBB’de hekim olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında İBB Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü bünyesinde İşyeri Hekimi olarak göreve başlayan Erdem, ölümüne kadar aynı görev.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu