Güncel Haberler

Hrant Dink cinayeti davasında duruşma ertelendi

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada parti avukatları, duruşma arasında açıklanan esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapmak için süre istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklara ve parti avukatlarına esasa ilişkin mütalaaya karşı açıklama yapmaları için süre tanıdı ve duruşmayı erteledi.

TANIMA

Savcı, esasa ilişkin 68 sayfalık mütalaasında, İstihbarat Dairesi C Şube Müdürü sanık Ali Fuat Yılmazer’in FETÖ amacıyla öldürüleceğini önceden bildiğini, Hrant Dink’in hayatını korumak yerine görevini yerine getirmemesi. Görüşte, sanık Yılmazer’in “cinayet suçunu tasarlayarak iştirak”, “görevi kötüye kullanma”, “FETÖ yönetimi”, “imha veya gizleme” suçlarından ömür boyu hapis cezası isteniyor. resmi belgelerin “18 yıldan 3 aydan 31 yıla kadar hapis cezası.

Dönemin Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek, “cinayet suçuna tasarlayarak iştirak etmek”, “FETÖ yönetimi”, “Resmi belgeyi imha etmek veya gizlemek”, “Suistimal” ve “Resmi belgelerde sahtecilik”. Aylardan 40 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

MİT TIR’larını durdurduğu için hapis cezasına çarptırılan tutuklu sanık Hamza Celepoğlu, “Anayasaya aykırı”, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis ve 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılıyor. “FETÖ üyeliği” için 15 yıl. Tutuklu sanık Muharrem Demirkale’ye ise “Anayasa ihlali” ve “kasten cinayet” suçlarından ömür boyu hapis cezası istenirken, “FETÖ’den 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. üyelik”.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı ve Adem Yavuz Arslan’ın görüşüne göre 13 kaçak sanığın dosyalarını ayırmaları isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu