Güncel Haberler

Hollanda’dan 5 hafta karantina kararı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, koronavirüsle mücadele için ülke genelinde 5 haftalık karantina uygulanacağını duyurdu. Millete seslenen Rutte, “Mümkün olduğunca evde kalın ve gereksiz yere dışarı çıkmayın” dedi.

KARANTİNADA YENİ ÖNLEMLER

Rutte, karantinada uygulanacak tedbirleri şu şekilde açıkladı:

“Süpermarketler, kasaplar ve eczaneler, kuru temizlemeciler ve gözlükçüler gibi fırıncılar da açık kalacak. Hırdavat mağazaları ve giyim mağazaları kapatılacak. Sipariş verilen ürünler hırdavatçılardan temin edilebilir. Müze, hayvanat bahçesi ve yüzme havuzları gibi yerler de kapatılmalıdır. Oteller açık kalabilir ancak artık yiyecek ve içecek servisi yapmayacaktır. Kitaplıklar kapanıyor, ancak yine de kitap satın alabilirsiniz. Bankalar açık kalıyor. Kuaförler ve masaj salonları kapalıdır. Tıbbi meslekler için bir istisna yapılabilir. Bu, örneğin fizyoterapistlerin, ebelerin ve diş hekimlerinin çalışmaya devam edeceği anlamına gelir. İlköğretimden üniversitelere kadar olan okullar Çarşamba günü kapanıyor ve online eğitime geçiyor. “

HOLLANDA’DA SON DURUM

Hollanda’da son 24 saatte ülke genelinde 8 bin 457 virüs daha tespit edildi. Ülkedeki toplam vaka sayısı 621 bin 944’e, toplam can kaybı ise 10 bin 82’ye çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu