Güncel Haberler

Hepsine el konuldu… Çürümeye terk edildi!

Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandıktan sonra kaçak yollarla Yunan adalarına kaçmak isteyen mültecilerin kullandıkları tekne ve tekneler kayyumun Yalıkavak İlçesi’ndeki otoparkına teslim ediliyor. Yediemin otoparkında arabadan çok tekne var. Nadiren satışa çıkan tekneler, kayyum otopark işletmecileri için sorun yaratmaktadır.

hepsine el konuldu… çürümeye bırakıldı!

“BİNLERCE MOTOSİKLET BOZULMAK İÇİN KALDI”

Bodrum’un dar sokaklarında tek şeritli yollarda en pratik araç olan motosiklet, hemen hemen her evde 1 veya 2 adet bulunuyor. Araçlardan çok daha popüler olan motosikletler, trafik otoparkını da çöplük haline getirdi. El koyma, haciz veya ehliyetsiz birçok sebeple el konulan motosikletler, kayyumun otoparkında ciddi bir yer tutuyor. Binlerce motosiklet, oto parkın neredeyse yüzde 40’ında bulunuyor. Otoparkta alıcılarını bekleyen motosikletler kışın yağmurdan paslanır, yazın rutubet nedeniyle çürür. Zamanla çıkan motosikletlere neredeyse hiç talep yok.

hepsine el konuldu… çürümeye bırakıldı!

“GELEN ARAÇ SATILMAZ”

Vergi borcu af ve salgın nedeniyle trafiğe park alanlarına gelen araç sayısı artsa da şehirde satılan araç sayısı neredeyse yok denecek kadar az. Vergi borcu yapısının uzaması nedeniyle kayyum otoparkındaki araç sayısının 500’ü aştığı öğrenildi. İhale yapılamamasının kayyum otopark işletmecileri için sıkıntı yaratmaya başladığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu