Güncel Haberler

Hakkari’de yılanlı ev kabusu! İstila ettiler

İlçeye 12 kilometre uzaklıktaki Bataklı köyünde, havaların ısınmasıyla mayıs ayında evlerinde görülen yılanlar nedeniyle tek katlı toprak evde yaşayan 6 kişilik Ataş ailesi için kabus günleri başladı. Geçen yıl Multipl Skleroz (MS) hastalığına yakalanan ve yürüyemeyen Davut Ataş (39), yüksekliği 1 metreyi geçen yılanlar nedeniyle 5 Mayıs’ta evini terk etmek zorunda kaldı ve kardeşinin evine yerleşti. köy.

KÖY HALKINA TEŞEKKÜRLER

Yaklaşık 1,5 ay önce evlerine dönen ailenin dertleri bitmedi. Aile yaşadıkları korku nedeniyle evin girişinin ve bir yanının kapatıldığı salona yerleşti. Bunun üzerine akrabaları ve köylüleri, Ateş ailesi için yeni bir ev yapmaya karar verdi. Bir süredir inşaatı devam eden ev tamamlanarak aile yeni evlerine taşınmıştır. Yaşadıkları korku ve can sıkıntısının ardından rahat bir nefes aldıklarını anlatan Davut Ateş, yakınlarına ve köy halkına teşekkür etti.

hakkari'de yılan ev kabusu!  i̇şgal ettiler

YILANLAR EVİ KAPSADI

Çocuklarının artık yılan korkusu olmadan evde uyuyabildiğini ifade eden Ateş, “Havalar soğumaya başlayınca yaz aylarında evimizi istila eden yılanların tavanda hatta duvarların içinde yuva yaptıklarını fark ettik. Bu yüzden bu yüzen evi terk etmek zorunda kaldık. Evimizin yanındaki boş araziye yeni bir ev inşa ettik ve velinimetimizin yardımıyla yeni evimize taşındık. Çocuklarım bundan en çok memnun kaldı. İlk defa huzur içinde ve korkusuzca uyuyabiliyoruz. Yardım eden herkese teşekkür ederim. Çocuklarımın psikolojisi bozulmuştu. “Yeni eve taşındıktan sonra odaları ziyaret edebilir ve banyoya girebilirler.”

hakkari'de yılan ev kabusu!  i̇şgal ettiler

Yeni bir eve taşındığı için çok mutlu olduğunu belirten 12 yaşındaki Hasan Yusuf Ataş, “Yeni evimizde birçok eksikliğe rağmen çok mutluyum. Yılanlarla çevrili eve girip orada uyumaktan çok korkuyordum. Korku içinde yaşadık. “Artık yeni evimizde derslerimi korkmadan çalışabiliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu