Güncel Haberler

Galata Köprüsü’nde sosyal mesafeli av başladı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen “Olta Balıkçılığı İçin Önlemler” konulu yeni genelgede “Kıyı şeridinde olta balıkçılığı yapan kişiler arasında en az üç metre mesafe bırakılacak. Bu doğrultuda gerekli yer işaretlemeleri ( boya, yapışkan yer etiketi vb.) ilgili mahalli idare birimi tarafından acilen yapılacaktır.Belediyelerce olta balıkçılığı faaliyetlerinin yürütüldüğü her alan için bölge müdürü olarak polis personeli belirlenecektir. memur polis personeli, insanların sadece belirlenen alanlarda olta balıkçılığı yapmasına olanak tanıyacaktır ”.

BALIKÇILAR VERİLEN KARARLARDAN MEMNUN KALDI

Sabah erken saatlerde balık avlamaya gelen vatandaşlar, çıkarılan yeni genelge ile başlayan yönetmelik öncesinde sosyal mesafeye uygun olarak balık yakaladı.

“MEMNUN KALDIN, İYİDİ”

Balık tutmaya gelen Mehmet Alkaya, “Sabah 05.00’de buraya geldik. Şu anda her insan arasında 3 metre var. Sağlığımız için olması gereken bu. Bize katılmak isteyenler vardı. Kendimiz karar vermezsek, insanları ortaya koyarsak hem sağlığımız hem de ceplerimiz için çok zararlıdır. Şu anda burada bir işaret yok. Genelge yayınlandıktan sonra 3 metre mesafemizi koruyarak burada duruyoruz. Buradaki bütün insanlar böyle ayakta duruyor. Daha da iyi oldu. Memnun oldum, iyiydi ”dedi.

“ARTIK İKİ DEMİR ARASINDA BİR OLACAK”

Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından balık avlamaya gelen Nazmi Kurt, “3 metre arasında bir kişi olacağını söylediler. Sağlığımız için bizim için kabul edilebilir olması gereken budur. Sürekli geliyorum Akşam saat 5-6 arasında iki demir arasına 3 olta sarkıyordu. Sayılar önemli ölçüde arttı. Şimdi iki çapa arasında sadece bir misina olacak ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu