Güncel Haberler

Futbolun efsanesi Maradona’nın son günlerini geçirdiği oda ilk kez görüntülendi

Ölümüyle futbol dünyasının yasını tutan Arjantinli efsane Diego Armando Maradona’nın ölümünden önce vakit geçirdiği oda ilk kez gösterildi.

Efsanevi futbolcu Maradona’nın evi Arjantin medyasına açıldı.

futbol efsanesi maradona'nın son günlerini geçirdiği oda ilk kez görüntülendi

Maradona’nın ameliyat sonrası öldüğü evde üst kata çıkmakta zorlandığı gerekçesiyle evinin zemin katında dinlendiği belirtildi.

futbol efsanesi maradona'nın son günlerini geçirdiği oda ilk kez görüntülendi

Beynine kan pıhtılaşması nedeniyle ameliyat olan Maradona, 11 Kasım’da hastaneden taburcu edildikten sonra kızının 12 bin lira (125 bin TL) kiraladığı evde hayatını kaybetti.

Yerel medyada yer alan haberlerde, Maradona’nın sağlık sorunları nedeniyle evin üst katındaki yatak odasına ulaşmakta zorlandığı belirtildi. Evin zemin katındaki oturma odasının yatak odası haline getirildiği belirtildi.

futbol efsanesi maradona'nın son günlerini geçirdiği oda ilk kez görüntülendi

ÖLÜMÜNDE OLUMSUZ ŞÜPHELİ

Efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona’nın ölümünde ihmal olup olmadığının araştırılması amacıyla başlatılan soruşturma kapsamında, doktoru Leopoldo Luque’nin evi ve özel muayenehanesi arandı ve polis, Maradona’nın tıbbi geçmişine, doktorun cep telefonuna, iki tablete ve iki dizüstü bilgisayar.

Luque, o sırada Maradona’nın psikolojik olarak bozuk olduğunu, yemek yemediğini ve dehidrasyon ve anemi sorunları olduğunu söyledi.

Yerel basında çıkan haberlerde, arama emrinin Maradona’nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana’nın Luque ve ekibinin son aylarda yazdığı ilaçların gözden geçirilmesini talep etmesinden sonra çıkarıldığı belirtildi.

Futbol tarihinin en iyi oyuncularından biri olan Maradona, Kasım ayı başlarında hastaneye kaldırıldı ve beyin ameliyatı geçirdi.

Maradona, 25 Kasım Çarşamba günü Arjantin, Buenos Aires, Tigre’de “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödeminden” öldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu