Güncel Haberler

Futbolcu Cevher Toktaş oğlunu öldürmüştü! Eşinin ifadesi ortaya çıktı

Süper Lig’de 2008-2009 sezonunda Hacettepe Spor Kulübü’nde forma giyen ve geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de Bursa Yıldırımspor’un kaptanı olan Cevher Toktaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda oğlu Kasım He yüksek ateş şikayeti ile Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Doktor tarafından muayene edilen Kasım, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Cevher Toktaş doktorları bilgilendirdi ve refakatçi olarak kaldığı oğlunun hastalandığını söyledi. Yoğun bakıma kaldırılan Kasım Toktaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kasım 24 Nisan’da ölüm raporunun ‘nefessiz’ olarak yazıldığı Hamitler Mezarlığı’na gömüldü.

‘HİÇ SEVMEDİĞİM İÇİN KASAYI ÖLDÜRDİM’ futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

Kasım Toktaş’ın ölümünden on iki gün sonra Cevher Toktaş, karakola giderek oğlunu kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. Cinayet Büro Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadesi alınan Toktaş, oğlunu sevmediğini, sinir krizi geçirdiğini ve yastıkla boğulduğunu söyledi. Toktaş, karakolda yaptığı açıklamada, “Refakatçi olarak oğlumun yanında kalırken sinir krizi geçirdim. Yataktayken oğlumun yüzüne yastık bastırıp doktorlara seslendim. Gelip muayene ettiler ve yoğun bakıma götürdüler. 2 saat sonra oğlumun ölüm haberini aldım. Ertesi gün cesedini Hamitler Mezarlığı’na gömdük. Herkes oğlumun hastalıktan öldüğünü düşünüyor. Yaşadıklarım gözümün önünden ayrılmadı. Polise gittim. Kasım’ı hiç sevmedim. “Sanırım onu ​​sevmediğim için öldürdüm.” Karakoldaki eylemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Cevher Toktaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ADLİ TIP RAPORUNDA KASIM BELİRLENDİ futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

Küçük Kasım’ın cesedinden alınan örnekler Bursa Adli Tıp Kurumu’nda incelendi ancak ölüm nedeni belirlenemedi. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, Kasım’ın ölüm nedeninin kesin olarak tespit edilmesi için dosya ve numunelerin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine ve rapor alınmasına karar verdi. İstanbul Adli Tıp İhtisas Anabilim Dalı’nda hazırlanan raporda, Bursa Adli Tıp Kurumu bulgularının yeniden incelenmesi ve küçük Kasım’ın cesedinin bulguları neticesinde ölüme ilaç veya uygulanan tedaviden kaynaklanmadı. hastanede, ‘Öldüğüne oybirliğiyle karar verdi.

DENEME DEVAMI futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

Bursa 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “alt soydan bir yakınını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Cevher Toktaş’ın davası devam etti. Duruşmaya Bursa E Tipi Cezaevinden SEGBİS ile Cevher Toktaş katılırken, salonda Cevher Toktaş’ın babası Rıfat Toktaş, annesi Semra Toktaş, sanık avukatı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

‘ÖZEL HASTANEYE GÖTÜRMEDİM’ futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

Bu duruşmada oğlunu öldürmediğini iddia eden Cevher Toktaş, “22 gündür hastaydı, öksürdüm ve doktora götürmedim. Hastalanmasının sebebi bendim, sürekli pencereleri açıyordum. Özel bir hastaneye götürebilirdim, cimriydim, yapmadım. Yaptım çünkü kendimi affedemedim. “Olayın buraya geleceğini düşünemedim” dedi.

‘EŞİMİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ ŞÜPHELEDİM’ futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

SEGBİS üzerinden duruşmaya katılan sanığın eşi Semanur Toktaş, çocuğunun 23 Nisan’da eşi tarafından hastaneye kaldırıldığını söyledi. Adli Tıp Raporu sonrası eşinden şüphelendiğini belirten Semanur Toktaş, “Oğlumun öldüğü gün sürekli telefonla haberleştik. Bana oğlumun en son öldüğünü söyledi. Kendini suçluyordu. Olayın ardından hepimiz öksürüyorduk. Covid testi yaptır dediğimizde ‘Çocuk 20 gün öksürdü, ben almadım, 20 gün doktora gitmeyeceğim’ dedi. Cevher doğası gereği hassastır. Sanırım buna dayanarak ifade verdi. Olaydan 11 gün sonra dışarı çıkıyordu, ‘Sana mesaj atacağım’ dedi. Arabayı almadığında durumundan şüphelendim. Evden çıktıktan sonra mesaj geldi, diğer oğlumuza hiçbir şey söylemeyin. Annesi yanımızdaydı, ona bir şey yapıp yapmayacağını merak ederek panikledi. Yarım saat sonra onları karakoldan aradılar. Durumu karakolda öğrendim. Eşime epilepsi teşhisi kondu. Bazı şeyleri unuttu. İlk başta onu öldürdüğünü düşünmemiştim. Ancak Adli Tıp raporu alındıktan ve unutkanlıklarını düşündükten sonra eşimden şüphelendim. Bu yüzden şikayet ettim ”dedi.

2 DOKTOR TANIK GİBİ DİNLEYECEK futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

Olay günü mahkeme heyeti, hastanede görev yapan 6 sağlık çalışanını tanık olarak dinledi ve olay tarihinde hastanede çalışan 2 hekimin daha tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

futbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktıfutbolcu cevher toktaş oğlunu öldürmüştü!  eşinin ifadesi ortaya çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu