Güncel Haberler

Filipinler’de 11 kişiye hostese cinsel istismar ve cinayet suçlaması

Olay, Filipinler’in Makati kentinde meydana geldi. Arkadaşlarıyla yılbaşı kutlaması için şehirdeki City Garden Hotel’e gelen Christine Angelica Dacera (23) adlı hostes, küvette ölü bulundu.

Meslektaşlarından biri olan Rommel Galida, yerel saatle sabah 10 civarında uyandı ve onu küvette gördü. Uykuya daldığını düşünen Galida, Dacera’yı bir battaniyeyle örterek uyumaya devam etti. Galida birkaç saat sonra uyandığında, Dacera’yı küvette tekrar bilinçsiz olarak buldu ve teninin maviye döndüğünü gördü. Otel odasına gelen sağlık çalışanları, Dacera’nın hayatını kaybettiğini bildirdi.

filipinler'de 11 kişi cinsel istismar ve hostes cinayetiyle suçlandı

11 KİŞİ CİNAYET VE CİNSEL İSTİSMARLA İLGİLİ

Dacera’nın ölümü üzerine başlatılan soruşturmada genç kadının bacaklarında morluklar ve kesikler olduğu ortaya çıktı. Öte yandan vücudunda bazı cinsel istismar belirtileri olduğu belirtildi. Yerel basın, otelin yan odasında bulunan 11 kişinin gözaltına alındığını, cinayet ve cinsel tacizle suçlandığını duyurdu. Makati Emniyet Müdürlüğü Harold Depositar, suçlamaların şimdilik geçici olduğunu, otopsi ve toksikoloji raporlarının beklendiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu