Güncel Haberler

FETÖ’nün mahrem imamları çözüldü! Polis tekniğiyle hücre evlerini incelemişler

ANKARA Polis Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, uzun çabalar sonucunda FETÖ’nün özel imamlarını ortaya çıkardı. Teknik ve fiziksel takip sonucunda 37 ilde operasyonlar gerçekleştirildi. 29’u kamu kurumlarında faaliyet gösteren 73 imam gözaltına alındı. Ankara’daki sorgulamalarda özel imamların 60’ı itirafçı oldu. İtirafçılardan 49’u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İtirafçılar arasında yanlış bilgi verdiği tespit edilen 11 kişi tutuklandı.

KOD ADLARI DEĞİŞTİRİLDİ

Örgüt hakkında çok gizli bilgiler veren özel imamlar, örgütün bugüne kadar açığa çıkmayan ve muvazzaf görevde olan pek çok üyesinin ismini ortaya çıkardı. Özetle itirafçı özel imamlar şu bilgileri verdiler:

“Askerlikten sorumlu özel imam olacak kişiler göreve gelmeden önce görüşülerek diğer özel imam adaylarıyla birlikte kampa götürüldü. Görüşmelerde ve kamplarda gizlilik ve gizlilik konusunda yetkin olanlar görevlendirildi. Geçmişte sivil yapılanmada kullanılan ‘kod’ isimleri yerine yeni ‘kod’ isimleri verilirdi. Samimi yapıda kurallara uymamız için sürekli uyarıldık. Örgüt üyeleri ile yaptığımız görüşmede toplantıya cep telefonu getirmeme, toplantı yerinde araçlarını uzak yerlere park etme, evlere toplu olarak girmeme, telefon numaralarını şifreli tutma, memurlara hitap etme gibi önlemler uyguluyorduk. organizasyon toplantılarının yapıldığı evlerde ise astsubaylar kod isimleri ile belirtilmiştir.

FETÖ’NÜN ARAMA VE TARAMA EKİBİ
17-25 Aralık sonrası polis operasyonlarına rağmen önlemleri daha da artırdık. Evde organizasyonla ilgili not ve defter tutulmaması, organizasyon üyeleriyle ilgili organizasyonel faaliyetlere ilişkin kodlama ve not alma gibi önlemler aldık. Doğrudan üst düzey gizlilik görevlilerinin emriyle hareket eden Arama ve Tarama Görevlileri (ATM’ler) önlemleri kontrol etmek için atandı. Toplantıların yapıldığı evlere gelerek polis gibi özel imamların üst ve evlerini aradılar. Cep telefonlarını, hatta bilgisayardaki silinmiş dosyaları inceleyerek, önlemlere uyup uymadıklarını tespit ediyorlardı. Bununla ilgili bir rapor hazırlayıp üstlerine ilettiler. Olumsuz durum tespit edilirse özel imam cezalandırıldı. Arama ve tarama görevlilerinin yanı sıra üst düzey özel imamlara bağlı yardımcılar da istihdam edildi. Asistanlar ayrıca örgüte üye olan asker ve öğrencilerle görüşmelerin ne sıklıkta yapıldığını ve özel imamların görüşmeler hakkında yanlış bilgi verip vermediğini de kontrol etti.

MAHREM İMAMLAR’A PATATES HATTI

KONFESÖRLER “Üst düzey özel imamlarda, büfelerde ve ankesörlü telefonlarda askerleri arka arkaya ve arka arkaya aramamız konusunda uyarıldık. Ancak bazı mahrem imamlar bu kurallara uymadılar. Özel imamlara, örgütün üst düzey yetkilileri tarafından, adının kayıtlı olduğu açık bir isim verilmeyen telefon ve telefon hatları verildi. “Mahrem imamlar bu hatlardan birbirlerine ve üst mahrem imamları çağırırdı.”

DUA ETMEME TALİMATI

ÖRGÜTLENME evlerinde eğitim gören ve askeri okulu kazanan askeri öğrenciler hakkında şu itiraflar yapıldı: “Sınavın ardından ilk toplantılar dışarıda yapıldı. Ardından askeri öğrenci, özel imamı uzaktan takip ederek örgütün evine götürüldü. Burada okulda dua etmemeleri, organizasyon hakkında kimseye bir şey söylememeleri talimatı verildi. Harp okulundan mezun olup askerlerine atananlar, sorumlu özel imamlar tarafından gidecekleri illere götürülerek oradaki sorumlu özel imama nakledildi. Öğrencinin örgütsel bağlılığı ve kişisel bilgileri yeni özel imama aktarıldı. “

YENİ BYLOCK ‘2048’

İTİRAZLARDA şu bilgiler verildi: “15 Temmuz’dan sonra özel imamların telefonlarına 2048 adında Eagle benzeri bir program kuruldu. Bu program VPN ile çalışıyordu, yakalanan faaliyetlerin deşifre edilmesini önlemek için telefonlar geri dönüştürülemeyecek şekilde kalıcı olarak silindi. Darbe girişiminin başarısızlığı ile toplantılar azaldı, örgütten kısmi aralar başladı. Örgütün evlerini terk etmemiz ve örgütsel bilgiler ve gizli iletişim programını içeren tabletleri imha etmemiz istendi. 15 Temmuz’dan sonra gerçekleştirilen operasyonlarda açığa çıkmayan mahremiyet görevlilerinin bir kısmı halen özel görüşmelerine devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu