Güncel Haberler

FETÖ’cüler Yunanistan cep telefonu şirketlerini kullanıyor!

İstanbul Avcılar’da bir adrese gerçekleştirilen operasyon, FETÖ’lilerin teşkilatı yeniden yapılandırma çabası içinde olduğunu gösterdi.

Terör örgütü soruşturmasında aranan iki zanlı, saklandıkları hücre evinde yakalandı. Aramada çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirildi.

Organizasyon materyalleri incelendiğinde, FETÖ mensuplarının halen aktif olduğu ve organizasyonun yeniden yapılanma sürecinde olduğu belirlendi.

Sohbet adı altında organizasyonel toplantılar yapıyorlardı.

Tutuklanan iki zanlının terör örgütü adına öğrenci alımı ve örgütler arası evlilik faaliyetlerine karıştığı belirlendi.

Kuruma ait evlerde toplantı veya sohbet adı altında mahsur kalan öğrencilerle organizasyonel toplantıların yapıldığı belirlendi.

fetö destekçileri yunanistan cep telefonu şirketlerini kullanıyor!

YUNANİSTAN GSM HATLARINDA İLETİŞİM

Operasyonda da dikkat çekici bir detay ortaya çıktı.

FETÖ’lilerin Yunan cep telefonu şirketlerine ait hatları açığa çıkmamak için kullandıkları ve bu hatlar üzerinden yazışma programlarını seçtikleri belirlendi.

Örgüt üyelerinin şifreli telefon görüşmeleri yapmalarına ve anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma hizmetlerine olanak sağlayan yazılımlar aracılığıyla iletişim kurduğu belirlendi.

YENİ KRİPTO İLETİŞİM PROGRAMLARI

Olası polis baskınında, bu programların kurulu olduğu her telefona yazışmaların sıfırlanması ve silinmesi için şifreli programların kurulduğu anlaşıldı.

Terör örgütünün de kamu kurum ve kuruluşlarına, derneklere ve diğer topluluklara sızmaya çalıştığı, evlilik yapılandırma faaliyetlerini sürdürdüğü, itirafçıları engellemeye çalıştığı, bu kişileri motive ettiği, örgüt liderinin kitap ve ses kayıtlarını da gönderdiği tespit edildi. organizasyonun üyeleri dijital medya aracılığıyla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu