Güncel Haberler

Evlat nöbetindeki ailenin evi yakılmak istendi

Çocuklarının HDP aracılığıyla PKK’ya götürüldüğünü iddia eden 177 aileden bazıları 462. gün sokağa çıkma yasağına rağmen protestolarını yaşadıkları otellerde, bir kısmı da evlerinde sürdürüyor.

evlat edinme çağrısı üzerine ailenin evi yakılmak istendi

İki yıl önce 16 yaşında kaçırılan oğulları Mustafa’nın gözetiminde olan Ayşegül ve Rauf Biçer çifti, dün gece Bağlar ilçesindeki evlerine yönelik girişimde bulunduğunu iddia etti. Kokunun eve gelmesinin ardından perdenin yandığını gördüğünü söyleyen kanser hastası Ayşegül Biçer, bu girişimden terör örgütü PKK ve HDP’yi sorumlu tuttu.

evlat edinme çağrısı üzerine ailenin evi yakılmak istendi

Biçer, “Ben yatağa giderken büyük kızım seslendi ve ‘Anne, duman kokusu var. Kullanmadığımız odanın balkonuna girildi, kapı açıldı ve perde ateşe verildi. Kapı da yanmış. Etrafı kontrol ettiğimde odamda alevler yükseliyordu. Hemen gittim ve su getirdim, çığlık attım. Küçük kızım ağlamaya ve titremeye başladı. O sırada eşim güvenlik güçlerine haber verdi. Geldiler ve gerekeni yaptılar.

evlat edinme çağrısı üzerine ailenin evi yakılmak istendi

Bunu bana PKK ve onun uzantısı HDP yaptı. Bunu çok iyi biliyorum. Birçok kez tehdit edildim. Şimdi bizi diri diri yakmayı hedefliyorlar. O kadar aşağılık insanlar evde iki kız olduğunu biliyor. Bunu yaşamalarına izin verme hakları yok. Hem çocuklarımızı yakaladılar hem de gelip onları yaşattılar. Onları önce Allah’a, sonra halime havale ediyorum. Devletin gereğini yapacağına inanıyorum ”dedi.

evlat edinme çağrısı üzerine ailenin evi yakılmak istendi

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bicer ailesinin evinde gerçekleştirdikleri soruşturma sonucunda olayı aydınlatmak için çalışma başlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu