Magazin

Evden çıkmadan konser havası

1) FREDDIE MERCURY’NİN SON TURU
Kraliçe – Wembley’de Canlı (1986)

evden çıkmadan konser atmosferi

12 Temmuz 1986’da 150 bin kişi tarafından izlenen konser, YouTube’un en çok izlenen konser videolarından biridir. Tolga Akyıldız, “Wembley Stadyumu’nu dolduran müzikseverlerin elleriyle Mercury’ye eşlik edip tempoyu sürdürmeleri görülmeye değer” diyor. Grubun Freddie Mercury ile son turu …

2) ‘BİRLİKTE ANLATALIM …’
Sezen Aksu – Türkiye Şarkıları Konseri (2002)

evden çıkmadan konser atmosferi

Sezen Aksu’nun 174 kişilik korosuyla üç ayrı mekanda seslendirdiği kariyerinin en unutulmaz konseri… Aksu’ya İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik ediyor. Aksu duygularını şöyle anlattı: “Bu topraklardan yükselen tüm seslerin bir arada olmasını, birlikte şarkı söylemesini istedik.”

3) YENİ NESİL PEMBE FLOYDU
Radiohead – Bonnaroo’da Canlı (2006)

evden çıkmadan konser atmosferi

Bağımsız, ilerici, avangart… Kısacası yeni neslin Pink Floyd’u! Radiohead Türkiye, ama ABD’yi takip edemediler, Tennessee’de Bonnaroo Festivali’nde konser verdiler, evimize getirebiliriz. Grubun vokali Thom Yorke’un favorilerinden biri.

4) JACKSON İYİ VERİYOR …
Michael Jackson – Bükreş’te yaşamak (1992)

evden çıkmadan konser atmosferi

Michael Jackson’ın ‘Tehlikeli’ turnesinin Romanya ayağı, pop müziğin kralı kabul edildi. Jackson, Bükreş Ulusal Stadyumu’nda 70.000 kişinin önünde devasa bir görüntü sergiledi. Konserin DVD’sinin HBO’da yayınlanmasının ardından kanal tarihinin en büyük izleyicisine ulaştı.

5) LATİN HAYALİ!
‘Shakira ve J. Lo’s Super Bowl LIV İlk Yarı Gösterisi’ (2020)

evden çıkmadan konser atmosferi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu