Güncel Haberler

Ev almak için gitti, tutuklandı

İlçenin Akçay Mahallesi’nde yaşayan Halil İbrahim Zeytun, Arnavutluk’a gitmek için mermer ustası olarak çalıştığı atölyeden ayrıldı. Ailesi için ev alma hayali ile Mayıs ayında arkadaşı Ahmet Cengiz ile Arnavutluk’un Tiran kentine giden Zeytun, çalıştıkları şirketin kaçak olduğu gerekçesiyle sınır dışı edildi.

ev almaya gittim, tutuklandım

Şirket yönetimi ile görüşen Zeytun’a İstanbul’da bir hafta kalması ve ardından turist gibi Tiran’a dönmesi söylendi. Zeytun da arkadaşıyla Tiran’a gitti.

ev almaya gittim, tutuklandım

Burada sıkışan pasaport kontrolünden sonra polisle tartıştığı iddia edilen Zeytun, bir polise yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece 4 yıl hapis cezasına çarptırılan Zeytun’un ailesi, devlet yetkililerinden yardım beklediklerini söyledi.

ev almaya gittim, tutuklandım

Meryem Zeytun, eşinin tutuklanmasının ardından kendisinin ve çocuklarının perişan olduğunu belirterek, “Havalimanında çıkan arbede görüntüleri elimizde. Karım polise vurmuyor. Böyle bir durumda, hak ettiği cezayı Türkiye’de aldığınızdan daha fazla. Yalnız ve çaresiz kaldık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlarımızdan bize ulaşmasını istiyorum. Lütfen bize yardım edin ”dedi.

ev almaya gittim, tutuklandım

Tiran’da 7 aydır tutuklu bulunan Halil İbrahim Zeytun’un 9 yaşındaki kızı Saadet Zeytun, babasını çok özlediğini ve onunla tanışmak istediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu